home Kultura, Najnowsze Książki pod choinkę – co kupić najbliższym?

Książki pod choinkę – co kupić najbliższym?

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie, powinniśmy pomyśleć o zakupie prezentów dla naszych najbliższych. Dla fanów literatury trudno znaleźć lepszy upominek niż nowa, pachnąca papierem i farbą drukarską książka. W niniejszym wpisie przestawiam kilka ciekawych propozycji książkowych, wśród których znajdzie się coś dla entuzjastów czarnego humoru, gatunku grozy, świątecznych opowieści, literatury popularnonaukowej, biografii i kryminałów.

Gdy śmiertelnicy śpią (Kurt Vonnegut)

Kurt Vonnegut zasłynął jako mistrz czarnego humoru i ciętego języka. Amerykański pisarz na przestrzeni lat inspirował innych twórców swoją inteligentną prozą. „Gdy śmiertelnicy śpią” to zbór opowiadań, w których nie brakuje specyficznego stylu Vonneguta, łączącego wyjątkowy zmysł obserwacji z nieograniczoną wyobraźnią. Tytuł ten z pewnością będzie znakomitym prezentem dla czytelników, którzy do tej pory mieli do czynienia tylko z dłuższymi formami tworzonymi przez Vonneguta.

Nikt nie idzie (Jakub Małecki)

Jakub Małecki to pisarz, który swoją karierę zaczynał od publikowania powieści utrzymanych w klimacie horroru, jednak autor zawsze potrafił doskonale łączyć różne gatunki literackie. W książce „Nikt nie idzie” mamy do czynienia z pozoru rozsypanymi wspomnieniami różnych bohaterów, które w trakcie przewracania kolejnych kartek łączą się w spójną całość, pozwalając odkryć czytelnikowi prawdziwy bieg wydarzeń.

Uniesienie (Stephen King)

Najnowsza książka Mistrza Grozy z pewnością ucieszy wszystkich tych, którzy doskonale znają historie osadzone w miasteczku Casle Rock. Objętościowo niewielka powieść gwarantuje ogrom emocji fanom twórczości Stephena Kinga.

Stan Lee. Człowiek-Marvel (Bob Batchelor)

Stan Lee to amerykański scenarzysta oraz producent komiksowy i filmowy, który zasłynął między innymi jako współtwórca postaci Spider-Mana. Przez wiele lat był prezesem i członkiem zarządu wydawnictwa komiksowego Marvel Comics. Autorytet superbohaterskiego świata zmarł w listopadzie tego roku, co wywołało olbrzymi smutek wśród fanów jego talentu. Książka „Stan Lee. Człowiek-Marvel” to opowieść o człowieku, który na przestrzeni lat wpływał na kształtowanie się amerykańskiej popkultury. Pozycja obowiązkowa dla tych, którzy uwielbiają komiksy oraz ich filmowe adaptacje.

Jeden dzień w grudniu (Josie Silver)

Doskonała lektura dla osób, które uwielbiają świąteczne opowieści i chciałyby sobie umilić tegoroczne Boże Narodzenie powieścią utrzymaną w świątecznym klimacie. „Jeden dzień w grudniu” to literacki debiut Josie Silver, określany jako powieściowy odpowiednik filmów „To właśnie miłość” oraz „Dziennik Bridget Jones”.

Kuba Wojewódzki. Nieautoryzowana autobiografia (Kuba Wojewódzki)

Autobiografia jednej z najbardziej rozpoznawalnych postaci w polskim show-biznesie, od lat wzbudzającej sporo emocji i kontrowersji. Ciekawa lektura nie tylko dla tych, którzy regularnie oglądają program Kuby Wojewódzkiego.

Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania (Stephen Hawking)

Ostatnia książka Stephena Hawkinga, światowej sławy astrofizyka, kosmologa i fizyka teoretycznego, autora bestsellera „Krótka historia czasu”. W książce „Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania” Hawking stara się odpowiedzieć nam, skąd się wzięliśmy i jaka przyszłość czeka nas w dobie dynamicznego rozwoju techniki? Poznaj najpoważniejsze zagrożenia ludzkości widziane oczami wybitnego intelektualisty.

Królestwo (Szczepan Twardoch)

„Królestwo” to najnowsza powieść spod pióra Szczepana Twardocha. Książka stanowi zaskakującą kontynuację bestsellerowego „Króla”.

Zabójczy pocisk: Polska krew (praca zbiorowa)

Zbiór 15 opowiadań stworzonych przez 15 wybitnych polskich pisarzy. Wszystkie utwory bazują na autentycznych sprawach kryminalnych, które na przestrzeni lat wstrząsały polską opinią publiczną. W książce znajdziemy utwory takich autorów jak Jakub Żulczyk, Max Czornyj, Alek Rogoziński, Tomasz Konatkowski, Magdalena Stachula, Katarzyna Berenika Miszczuk, Agnieszka Lingas-Łoniewska czy Marta Matyszczak. Zabójstwa mafijnych bossów, morderstwa na zlecenie i tajemnicze zbrodnie, który wydarzyły się naprawdę. Taki prezent świąteczny na pewno spodoba się miłośnikom kryminałów.

Rate this post

Dodaj komentarz

Podpis jest dobrowolny - nigdzie nie zostanie użyty lub zapisany.