home Kultura, Najnowsze Śmiech to zdrowie, czyli 6 komedii na wieczór ze znajomymi

Śmiech to zdrowie, czyli 6 komedii na wieczór ze znajomymi

Chcesz urządzić seans filmowy w gronie swoich najbliższych znajomych, ale nie wiesz, na jakie filmy się zdecydować? W dzisiejszym wpisie zaproponuję wam kilka fajnych komedii, które bez wątpienia mogą poprawić humor i umilić wieczór.

1. Truman Show (1998)

Truman Burbank wiedzie przeciętne, lecz raczej zadowalające życie wraz ze swoją małżonką. Rzeczy, o które inni muszą zacięcie walczyć, Trumanowi przychodzą z łatwością. Bohater nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest bohaterem telewizyjnego serialu, emitowanego przez całą dobę. Za decyzje, które podejmuje, tak naprawdę odpowiada reżyser programu – Christof (Ed Harris). Świetny film, w którym nie brakuje powodów do śmiechu, jak i chwil do refleksji. Warto też docenić genialnego Jima Carreya w roli tytułowego Trumana.

2. Diabeł ubiera się u Prady (2006)

Film, który spodoba się nie tylko miłośnikom luksusowych marek. Komedia, która opowiada o początkującej dziennikarce wkraczającej w świat mody. Andrea „Andy” Sachs (Anne Hathaway) otrzymuje posadę asystentki redaktor naczelnej cenionego czasopisma „Runaway”. Miranda Priestley (Meryl Streep) ma spore koneksje i wiele znaczy w świecie haute couture. W ramach ciekawostki warto dodać, że produkcja wyreżyserowana przez Davida Frankela to ekranizacja bestsellerowej powieści autorstwa Lauren Weisberger. Książka trafiła na półki księgarń po raz pierwszy w 2003 roku, a już w 2006 roku można było oglądać jej filmową wersję w rolach głównych z Meryl Streep i Anne Hathaway. Co ciekawe, początkowo rolę Andy zaproponowano Rachel McAdams, która zagrała w takich filmach jak „Pamiętnik” (2004)”, „O północy w Paryżu” (2011) oraz „Czas na miłość” (2013), jednak aktorka odrzuciła propozycję.

3. Grand Budapest Hotel (2014)

Ten film Wesa Andersona może się dziś pochwalić świetnymi recenzjami zarówno wśród profesjonalnych krytyków, jak i przeciętnych miłośników kina. „Grand Budapest Hotel” to nie jest zwyczajna komedia, która wywoła na naszej twarzy uśmiech. O tej produkcji z pewnością nie zapominamy jeszcze przez długi czas po zniknięciu z ekranu napisów końcowych. Dzieło Andersona trudno jednoznacznie sklasyfikować, bowiem możemy doszukiwać się tutaj wielu struktur, przez które musielibyśmy przebrnąć jedna po drugiej, by rozłożyć wszystko na części pierwsze i móc wyciągnąć precyzyjne wnioski. W dodatku film oferuje przepiękne zdjęcia, które z pewnością mogą zachwycić.

4. Sąsiedzi (2014)

Mac (Seth Rogen) i Kelly (Rose Byrne) to małżeństwo, które nie do końca może się pogodzić, że przez dziecko ich życie diametralnie się zmieniło, pozbawiając ich możliwości korzystania z imprezowych atrakcji. Do domu obok wprowadza się studenckie bractwo Delta Psi Beta, któremu przewodzi atrakcyjny Teddy Sanders (Zac Efron). Choć początkowo nietuzinkowe małżeństwo imprezuje razem ze studentami, wkrótce sąsiedzi wkraczają na wojenną ścieżkę, pełną początkowo nieszkodliwych, a z czasem niebezpiecznych żartów. Żadna ze stron nie chce dać za wygraną, wobec czego konflikt narasta z dnia na dzień.

5. Co ty wiesz o swoim dziadku? (2016)

Zupełnie przypadkowo jeszcze jeden film z Zaciem Efronem w jednej z głównych ról. Tym razem młody aktor zagrał u boku legendarnego Roberta DeNiro, co stanowi co najmniej niesztampowe połączenie. Jason (Zac Efron) niedługo ma się ożenić. Przed tym ważnym w jego życiu wydarzeniem zabiera swojego dziadka (Robert DeNiro) na przygodę na Florydzie. Perypetie dwóch ciekawych postaci mogą wywołać mięśnie brzucha od śmiechu.

6. Stażyści (2013)

Billy (Vince Vaughn) i Nick (Owen Nilson) to utalentowani handlowcy, którzy ostatnią dekadę poświęcili wspólnej pracy związanej ze sprzedażą różnych produktów. Niespodziewanie panowie dowiadują się, że ich firma została zamknięta, co jest równoznaczne z przymusowym bezrobociem. Mężczyźni nie należą do najmłodszych, więc znalezienie pracy początkowo satysfakcjonującej pracy wydaje im się nieosiągalnym zadaniem. Wkrótce jeden z nich wpada na pomysł, by wziąć udział w rozmowie o staż w firmie Google. Choć Billy i Nick są na bakier z nowymi technologiami, udaje im się trafić do Doliny Krzemowej, gdzie muszą zawalczyć o swoje marzenia.

Rate this post

Dodaj komentarz

Podpis jest dobrowolny - nigdzie nie zostanie użyty lub zapisany.