home Najnowsze, Piłka nożna 12 ciekawostek na temat Lionela Messiego

12 ciekawostek na temat Lionela Messiego

Lionel Messi jednym z najzdolniejszych i najpopularniejszych piłkarzy, jacy aktualnie pojawiają się na światowych boiskach. Dziś przyjrzymy się ciekawostkom na temat piłkarskiego wirtuoza, który od prawie dwóch dekad zasila skład hiszpańskiej drużyny FC Barcelona.

Ciekawostka nr 1 – rekordowe gole

Lionel Messi jest jedynym piłkarzem, który zdołał strzelić gole wszystkim zespołom aktualnie grającym w jego ludzie. W ciągu 21 spotkań z rzędu w ramach Primera Division Argentyńczykowi udało się posłać piłkę do bramki rywali.

Ciekawostka nr 2 – ręka Boga po raz drugi

„Ręka Boga” to określenie opisujące zdarzenie z ćwierćfinału XIII Mistrzostw Świata, organizowanych w 1986 roku w Meksyku. W czasie jednego z najważniejszych spotkań turnieju Diego Maradna strzelił gola przy pomocy ręki, a bramka, choć była niezgodna z obowiązującymi przepisami piłkarskimi, została zaliczona przez sędziego. Warto zaznaczyć, że Argentyna wygrała ten mecz z reprezentacją Anglii wynikiem 2:1. Podobna sytuacja przydarzyła się też Lionelowi Messiemu, tyle że w meczu ligowym, podczas którego Duma Katalonii zmierzyła się z Espanyolem.

Ciekawostka nr 3 – najszybsze zejście z murawy

W 2005 roku Argentyna rozegrała mecz przeciwko reprezentacji Węgier. Trener wprowadził Lionela Messiego do gry w 63. minucie, a 47 sekund później Argentyńczyk musiał już opuścić płytę boiska. Sędzia ukarał piłkarza czerwoną kartką za nieprzepisowe uderzenie łokciem jednego z zawodników przeciwnej drużyny

Ciekawostka nr 4 – powołanie do hiszpańskiej kadry

Lionel Messi od prawie 20 lat gra w szeregach hiszpańskiego klubu – FC Barcelona, która jest jednym z najlepszych zespołów piłkarskich na świecie. Dlatego Leo otrzymał kiedyś propozycję gry dla reprezentacji Hiszpanii, gdzie mógłby grać z ówczesnymi kolegami z Blaugrany – Iniestą i Xavim. Messi pozostał jednak wierny swoim narodowym barwom i cały czas zasila reprezentację Argentyny.

Ciekawostka nr 5 – kontrakt na serwetce

Carles Rexach, który pracował jako skaut dla klubu FC Barcelona, wyznał kiedyś w rozmowie z dziennikarzem „The Sun”, że Messi swój pierwszy kluczowy kontrakt podpisał na serwetce w restauracji. Ta kuriozalna sytuacja miała miejsce z uwagi na fakt, że ojciec Messiego miał zagrozić zamiarem zabrania młodego Leo z powrotem do Argentyny.

Ciekawostka nr 6 – terapia hormonalna

W wieku 11 lat u Lionela Messiego lekarze stwierdzili niedobór hormonu wzrostu, w wyniku czego młody piłkarz potrzebował odpowiedniej terapii. Leczenie zajęło trzy lata, a koszty z nim związane pokryły władze Barcy.

Ciekawostka nr 7 – twarz Messiego na przedramieniu brata

Matias, brat Lionela, ma na przedramieniu tatuaż przedstawiający podobiznę słynnego piłkarza.

Ciekawostka nr 8 – argentyński rekordzista

Messi to pierwszy piłkarz z Argentyny, któremu udało się zdobyć tytuł Piłkarza Roku FIFA. Możliwe, że takim wyróżnieniem uhonorowano by również Maradonę, jednak nagroda ta jest przyznawana od 1991 roku.

Ciekawostka nr 9 – charytatywna działalność Messiego

Lionel Messi znany jest nie tylko z wyjątkowego talentu do piłki nożnej, lecz także z działalności charytatywnej. W 2007 roku zainicjował powstanie fundacji Leo Messi Foundation, zajmującej się pozyskiwaniem pieniędzy na edukację i opiekę zdrowotną dla dzieci w niekorzystnej sytuacji finansowej. Messi pełni również rolę ambasadora dobrej woli UNICEF i niejednokrotnie był twarzą różnych kampanii charytatywnych, wobec czego bez cienia wątpliwości można określić go mianem filantropa.

Ciekawostka nr 10 – złoty reprezentant kraju

W 2008 roku w Pekinie podczas XXIX Letnic Igrzysk Olimpijskich Lionel Messi w składzie piłkarskiej reprezentacji Argentyny sięgnął po złoty medal.

Ciekawostka nr 11 – piłkarz pełen wiary

Messi mocno identyfikuje się religią katolicką. W 2013 roku spotkał się z papieżem Franciszkiem. Ponadto na prawym ramieniu ma tatuaż z wizerunkiem Jezusa Chrystusa.

Ciekawostka nr 12 – walka o koronę

Lionel Messi przez wiele lat walczył o tytuł ligowego króla strzelców z Cristiano Ronaldo. Obaj panowie długo konkurowali w Primera Division. Czas przeszły wynika z faktu, że w tym roku portugalska gwiazda piłki nożnej przeszła z Realu Madryt do Juventusu Turyn.

fot. https://wall.alphacoders.com/by_sub_category.php?id=215202&name=Lionel+Messi+Wallpapers

2/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Podpis jest dobrowolny - nigdzie nie zostanie użyty lub zapisany.