home Moda Buty outdoorowe – Adidas Terrex Solo

Buty outdoorowe – Adidas Terrex Solo

Buty outdoorowe – Adidas Terrex Solo

Firma adidas to niemalże 100 lat doświadczenia w produkcji obuwia. Jednak obuwiem outdoorowym niemiecki brand zajmuje się dopiero od kilku lat. Czy zatem marka produkuje buty trekkingowe na tak samo wysokim poziomie jak w przypadku swoich innych butów sportowych? Przekonajmy się o tym na podstawie modelu Adidas Terrex Solo.

Buty do ciężkich warunków

Butów trekkingowych nie kupuje się dla designu i uzupełniania swojej garderoby w celu uatrakcyjnienia codziennych stylizacji. Jest to typowe obuwie użytkowe, którego zadaniem jest zapewnienie odpowiedniego komfortu i bezpieczeństwa podczas wędrówek i wspinaczek górskich, a także marszu w trudnych terenach. Każdy, kto uprawia wspinaczkę górską lub po prostu uwielbia długie spacery po górach, doskonale zdaje sobie sprawie, że obuwie stanowi jeden z podstawowych elementów ekwipunku. Bez dobrych butów nawet nie ma po co się wybierać na wspinaczkę czy górską wędrówkę.
Buty adidas Terrex Solo to przede wszystkim obuwie, które służy do wspinaczki w okresie wiosenno-letnim. Jeśli ktoś planuje zimowe wyprawy w góry, od razu powinien ominąć ten model. Jeśli ktoś lubi wspinać się w warunkach letnich, buty te mogą sprawdzić się idealnie. Są lekkie, ich konstrukcja jest odpowiednio sztywność, zapewniają stabilność, wygodę i dobrą przyczepność do podłoża, czyli wszystkie cechy, które powinno posiadać profesjonalne obuwie trekkingowe. Jeśli o lekkości już mowa, to warto nadmienić, że Terrex Solo dla rozmiaru UK 8,5 waży zaledwie 375 gram. Jest to naprawdę niewiele i dzięki temu buty te spokojnie można zawiesić na uprzęży. Model wyposażony został asymetryczne szlufki, co jeszcze bardziej tę czynność ułatwi.

W jakim terenie poradzą sobie te buty?

Producent wyposażył buty w specjalną gumę na podeszwie, która pozwala im dobrze trzymać się skały i wpływa na trwałość modelu, która w tego rodzaju obuwiu ma kluczowe znaczenie. Terrex Solo dobrze radzi sobie na terenie skalisto-wapiennym, ale spokojnie da radę również na twardszych nawierzchniach. Podeszwa została naprawdę misternie skonstruowana, co udowadnia fakt, że zastosowano w niej płytkę z TPU, która wzmacnia ją i sprawia, że but jest sztywniejszy. W pięcie z kolei zastosowano system adiPRENE, który pochłania część energii, gdy pięta uderza o podłoże.
Odpowiadając na pytanie ze wstępu, marka adidas bardzo dobrze radzi sobie z projektowaniem obuwia outdoorowego, dbając nawet o najmniejszy detal.

Rate this post

Dodaj komentarz

Podpis jest dobrowolny - nigdzie nie zostanie użyty lub zapisany.