home Moda Buty podwyższające dla mężczyzn

Buty podwyższające dla mężczyzn

Większość kobiet lubi szpilki. Noga prezentuje się w nich pięknie, a wysoki obcas dodaje upragnionych centymetrów. Z drugiej strony przyjęło się uważać, że mężczyzna powinien być wyższy od swojej partnerki. Co mają więc zrobić niscy panowie – szczególnie podczas oficjalnych okazji? Ratunkiem dla nich są buty podwyższające, które stają się coraz popularniejsze. Czym się charakteryzują? I jakie wybrać?

Dyskretne wsparcie

Słysząc o butach podwyższających wyobrażasz sobie klasyczne szpilki w męskiej wersji? Spokojnie – takie obuwie dla panów wygląda zupełnie inaczej. Jego tajemnicą nie jest wysoki obcas widoczny z daleka, ale dyskretna wkładka podwyższająca dodająca centymetrów, sprytnie ukryta w bucie. Z reguły umieszcza się ją na pięcie, co wymusza inne ułożenie stopy (chodzenie na palcach to najbardziej oczywisty sposób na dodanie sobie wzrostu), ale i całego ciała. Sylwetka jest wyprostowana, brzuch wciągnięty a głowa uniesiona. Już dzięki temu wydajemy się wyżsi, ale to nie wszystkie sekrety!

Eleganckie centymetry

Męskie buty podwyższające to z reguły eleganckie półbuty. Dlaczego? Ponieważ panowie najczęściej poszukują obuwia na ślub – własny lub kogoś bliskiego. Chodzi oczywiście o to, by dobrze wyglądać na pamiątkowych zdjęciach, stojąc obok partnerek w szpilkach. Poza tym obuwie wizytowe posiada klasyczny obcas, który sam w sobie dodaje 2-3 centymetry. W połączeniu z wspomnianą wcześniej wkładką podwyższającą możliwe dyskretne dodanie siedmiu, a według zapowiedzi niektórych producentów – nawet jedenastu centymetrów. I to przy zachowaniu klasycznej elegancji!

Buty podwyższające na co dzień

Co w sytuacji, gdy potrzebne są dodatkowe centymetry w mniej oficjalnych okolicznościach? Na takie sytuacje również znajdzie się sposób. Producenci obuwia oferują już buty sportowe i codzienne z wkładkami podwyższającymi. Najłatwiejsze jest to oczywiście w traperach i butach trekkingowych. Ich gruba podeszwa, która nie posiada tak wyraziście zarysowanych gąsienic działa jak koturn, dosyć naturalnie dodając kilka centymetrów. Istnieją również inne, bardziej miejskie modele, stylowymi wstawkami maskujące podwyższające wstawki. Sneakersy, które dodają kilka dodatkowych centymetrów niskim Panom to przykładowo Nike Air Max 90, Nike Air Max 95 i popularne w tym sezonie Puma Thunder Spectra. Takie buty doskonale uzupełnią niemal każdą streetwearową stylizację z dżinsami i bluzą lub T-shirtem.

Rate this post

Dodaj komentarz

Podpis jest dobrowolny - nigdzie nie zostanie użyty lub zapisany.