home Kultura, Najnowsze Ciekawostki na temat Toma Hanksa

Ciekawostki na temat Toma Hanksa

Tom Hanks to jeden z najpopularniejszych amerykańskich aktorów, którego na przestrzeni lat mogliśmy podziwiać w różnorodnych rolach. Dwa razy z rzędu zdobył statuetkę Oscara, a na swoim koncie ma również wiele innych nagród i wyróżnień. Świetnie sprawdził się też jako reżyser i producent filmowy. W niniejszym wpisie przyjrzymy się wspólnie ciekawostkom na temat odtwórcy słynnego Forresta Gumpa.

Ciekawostka nr 1 – odrzucona rola wampira

Tom Hanks otrzymał propozycję zagrania w filmie „Wywiad z wampirem”, jednak odrzucił ją, by poświęcić się roli Forresta Gumpa. Trzeba przyznać, że konsekwencje tej decyzji są bardzo dobre, ponieważ po dziś dzień wszyscy kochają filmowego Forresta, a w roli Lestata de Lioncourta doskonale sprawdził się Tom Cruise.

Ciekawostka nr 2 – choroba

Amerykański aktor od lat zmaga się z cukrzycą typu 2., o czym opinia publiczna dowiedziała się w programie Davida Lettermana.

Ciekawostka nr 3 – niedoszły człowiek-nietoperz

Podobno twórcy filmu „Batman Forever” rozważali obsadzenie Toma Hanksa w roli tytułowego bohatera. Ostatecznie jednak w tej produkcji w postać Bruce’a Wayne’a wcielił się Val Kilmer („Top Gun”, „Gorączka”, „Skazaniec”).

Ciekawostka nr 4 – Tom Cruise po raz drugi

Tom Hanks zrezygnował z udziału w filmie „Jerry Maguire”, ponieważ w tym czasie był zajęty reżyserowaniem „Szaleństw młodości”. Dzięki temu angaż w produkcji Camerona Crowe’a otrzymał Tom Cruise.

Ciekawostka nr 5 – uwierz w Toma

Tom Hanks mógł zagrać postać Sama Wheata w „Uwierz w ducha”, jednak twórcy filmu ostatecznie zdecydowali się na obsadzenie Patricka Swayze.

Ciekawostka nr 6 – komputerowy ping-pong

Każdy, kto oglądał „Forresta Gumpa”, doskonale pamięta, że tytułowy bohater w pewnym momencie okazał się doskonałym zawodnikiem w grze w ping-ponga. Tom Hanks jednak nie opanował do perfekcji tej dyscypliny sportowej. Twórcy filmu wygenerowali piłkę komputerowo i odpowiednio ją wkomponowali w sceny treningu i meczów Forresta.

Ciekawostka nr 7 – hydraulik z gry wideo

Tom Hanks chciał wcielić się w postać Mario, hydraulika z kultowej gry wideo. Jednak jako główny bohater w filmie „Super Mario Bros” wystąpił Bob Hoskins.

Ciekawostka nr 8 – brak przepustki do Gotham City

Tom mógł po raz kolejny wystąpić w produkcji o Batmanie. Studio Warner Bros rozważało obsadzenie Hanska w roli Lexa Luthora w filmie „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”. Ostatecznie w tej roli na ekranie pojawił się Jesse Eisenberg.

Ciekawostka nr 9 – maluch z Polski

Tom Hanks wielokrotnie w wywiadach wyznawał swoje zamiłowanie do samochodu Fiat 126p. Mieszkańcy Bielska-Białej z sympatii do aktora zorganizowali akcję „Bielsko-Biała dla Toma Hanksa”. 30 listopada 2017 roku Tom Hanks odebrał od Moniki Jaskólskiej i partnerów głośnej w naszym kraju akcji spersonalizowaną wersję kultowego maluchu. Wydarzenie miało miejsce w rezydencji polskiego Konsula Generalnego w Los Angeles. Aktor był zachwycony wyjątkowym prezentem, jaki otrzymał od Polaków.

Ciekawostka nr 10 – praca w Polsce

Tom Hanks odwiedził Polskę, gdy wraz ze Stevenem Spielbergiem kręcili we Wrocławiu zdjęcia do filmu „Most szpiegów”, który zadebiutował w kinach w 2015 roku.

Ciekawostka nr 11 – nieudana podróż w kosmos

Tom Hanks był brany pod uwagę jako Matt Kowalski w filmie „Grawitacja”. Każdy, kto oglądał produkcję wyreżyserowaną przez            Alfonso Cuaróna wie, że ostatecznie u boku Sandry Bullock zagrał George Clooney.

Ciekawostka nr 12 – debiut pisarski

W 2017 roku w polskich księgarniach pojawiła się książka Toma Hanksa – „Kolekcja nietypowych zdarzeń”. Debiut pisarski słynnego aktora to zbiór opowiadań, których motywem przewodnim są maszyny do pisania, uwielbiane przez Hanksa. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Wielka Litera i spotkała się ze sporym zainteresowaniem wśród polskich fanów aktora.

Ciekawostka nr 13 – walkę o rolę Deana Martina

Tom Hanks mógł zagrać w filmie „Sinatra”, co rozważał sam Martin Scorsese, reżyser produkcji. W rolę Deana Martina wcielił się jednak inny słynny aktor – Robert De Niro.

Ciekawostka nr 14 – prezydencki krewny

Tom Hanks jest spokrewniony z Abrahamem Lincolnem, szesnastym prezydentem Stanów Zjednoczonych.

fot. https://wall.alphacoders.com/big.php?i=780615

Rate this post

Dodaj komentarz

Podpis jest dobrowolny - nigdzie nie zostanie użyty lub zapisany.