home Lifestyle Czego nigdy nie kupować na prezent?

Czego nigdy nie kupować na prezent?

Tradycje prezentowe są mocno zakorzenione w kulturze wielu krajów na świecie. Jednak nieudany prezent może wywołać efekt odwrotny do zamierzonego. Czego nie należy kupować, chcąc uniknąć niezręcznych sytuacji?

Krem antycellulitowy/przeciwzmarszczkowy

Choć każdy używa na co dzień różnych kosmetyków, kupowanie ich na prezent nie jest najlepszym pomysłem. Wybór kremu antycellulitowego lub przeciwzmarszczkowego sugeruje, że z wyglądem osoby obdarowywanej nie jest najlepiej, więc taki upominek będzie olbrzymią wpadką.

Sztuczna biżuteria

Zakup srebrnego łańcuszka czy złotych kolczyków to znakomity pomysł na prezent, który z pewnością ucieszy przedstawicielki płci pięknej uwielbiające eleganckie dodatki. W popularnych odzieżówkach można znaleźć biżuterię z tworzyw syntetycznych – takie akcesoria należy omijać szerokim łukiem, chcąc wybrać godny uwagi podarunek.

Karnet na siłownię

Podobnie jak w przypadku kremu antycellulitowego, podarowanie komuś karnego na siłownię może zostać zrozumiane jako komunikat: „Zrób coś ze sobą!”. Jeżeli nie chcesz, aby Twoje dobre intencje zamieniły się w nietaktowne zachowanie, unikaj kupowania prezentów, które mają w jakikolwiek sposób ingerować w czyjś wygląd.

Zwierzę

Zakup serum przeciwzmarszczkowego czy suplementu diety na spalanie tkanki tłuszczowej to niewątpliwie faux pas. Jednak tego produkty osoba obdarowana może po prostu odłożyć na półkę, podarować komuś innemu lub wyrzucić. Zupełnie inaczej jest w przypadku zwierząt – wręczanie ich w formie prezentu jest zachowaniem bardzo nieodpowiedzialnym. Pies czy kot to istoty, które czują i potrzebują starannej opieki przez wiele lat. Co roku do schronisk trafiają zwierzaki, który okazały się nieudanym prezentem. Zakup lub przygarnięcie jakiegokolwiek zwierzęcia powinno być efektem własnej, skrupulatnie przemyślanej decyzji. Zwierzęta to nie tylko słaby pomysł na prezent, ich w ogóle nie powinno się postrzegać w kategorii prezentu.

Rate this post

Dodaj komentarz

Podpis jest dobrowolny - nigdzie nie zostanie użyty lub zapisany.