home Moda Jaka zimowa kurtka męska będzie najlepsza?

Jaka zimowa kurtka męska będzie najlepsza?

Choć kalendarzowa zima jeszcze przed nami, zaliczyliśmy już pierwsze opady śniegu i mrozy w różnych zakątkach Polski. To oznacza ostatni dzwonek, by przygotować się odpowiednio do nadchodzącego sezonu zimowego. Podstawą zimowej garderoby każdego mężczyzny jest ciepła kurtka. W niniejszym tekście zaprezentujemy najpopularniejsze i najciekawsze rodzaje kurtek zimowych.

Kurtka husky

Ten rodzaj okrycia wierzchniego sprawdzi się przede wszystkim w czasie nieco łagodniejszych zimowych dni. W ostatnich sezonach fason wywodzący się z mody brytyjskiej cieszy się ogromną popularnością na polskich ulicach. Znakiem rozpoznawczym kurtki husky jest pikowany wzór składający się ze skośnych kwadratów. Takie okrycie wierzchnie będzie rewelacyjnym uzupełnieniem wszystkich stylizacji casualowych.

Bosmanka

Bosmanka to rodzaj dwurzędowego krótkiego płaszcza, którego korzeni należy doszukiwać się w wojsku, a konkretnie w US Navy, czyli amerykańskiej marynarce wojennej. Kurtkę tę produkowano z grubej wełny, co było znakomitym rozwiązaniem dla żołnierzy stacjonujących w trudnych warunkach atmosferycznych. Bosmanka zawsze gwarantowała optymalny komfort termiczny podczas morskich wypraw. Jej charakterystyczne elementy to szerokie klapy oraz dwa rzędy metalowych guzików. Takie okrycie wierzchnie jest niezbędnikiem każdego miłośnika smart casualu.

Budrysówka

W Anglii znana pod nazwą duffe coat. Ta zimowa kurtka męska również może sprawdzić się w różnych warunkach pogodowych. Jej pojawienie się w modzie użytkowej również zawdzięczamy wojsku, tym razem brytyjskiem. Z budrysówki korzystali żołnierze Royal Navy, dla których w czasie pierwszej wojny światowej okrycie to stanowiło fundament wyposażenia na okrętach.

Kurtki sportowe

Właściwym uzupełnieniem męskiej garderoby na sezon zimowy mogą być też kurtki sportowe, których ogromną ilość możemy znaleźć dziś na rynku. Producenci sportowej odzieży słyną ze stosowania rozmaitych systemów i technologii, które mają zapewniać wodoszczelność, komfort termiczny, oddychalność i wytrzymałość.

Zobacz więcej męskich kurtek zimowych w sklepie 50style.pl

Rate this post

Dodaj komentarz

Podpis jest dobrowolny - nigdzie nie zostanie użyty lub zapisany.