home Kultura, Najnowsze Jaki film na poprawę humoru?

Jaki film na poprawę humoru?

Miałeś trudny dzień? Potrzebujesz solidnej dawki rozrywki i humoru? Dobra komedia z pewnością pozwoli Ci podnieść poziom endorfin i poprawić samopoczucie. Sprawdź propozycje filmów, które trwale zapisały się na kartach historii kinematografii.  

Gliniarz z Beverly Hills (1984)

Doskonała propozycja dla miłośników komedii kryminalnych. Axel Foley (Eddy Murphy) to policjant z Detroit, który po zagadkowej śmierci swojego przyjaciela rozpoczyna śledztwo na własną rękę. Kino, które oferuje mnóstwo zabawnych momentów. Jeśli spodobają Ci się perypetie błyskotliwego amerykańskiego gliniarza, na swojej liście filmów do obejrzenia możesz uwzględnić kolejne dwie części jego przygód, które trafiły na ekrany w 1987 i w 1994 roku.

Naga broń (1988)

Klasyka amerykańskiego kina dedykowana fanom abstrakcyjnego humoru. Do Stanów Zjednoczonych z wizytą przybywa Królowa Elżbieta II. Do jej ochrony przydzielony zostaje charyzmatyczny i dzielny porucznik Frank Drebin (Leslie Nielsen). Niezdarność głównego bohatera doprowadza do wielu zabawnych sytuacji, które stanowią rewelacyjną parodię filmów sensacyjnych.

Blues Brothers (1980)

Film, który na pewno spodoba się osobom lubiącym musicale. Jake Blues (John Belushi) po wyjściu z więzienia chce uratować sierociniec, w którym wychował się wraz ze swoim bratem Elwoodem (Dan Aykroyd). Mężczyźni reaktywują zespół muzyczny, aby uzbierać pieniądze niezbędne do realizacji ich misji. Po drodze przydarza im się wiele zabawnych sytuacji, w których zobaczymy między innymi nazistów z Illinois czy muzyków country. Kultowa komedia muzyczna doczekała się kontynuacji w 1998 roku, gdy na ekrany kin trafił film „Blues Brothers 2000”.

Kac Vegas (2009)

Tym razem nieco nowsza propozycja filmowa, jednak dzieło Todda Phillipsa („Frat House”, „Joker”, „Starsky i Hutch”) bez wątpienia można zaliczyć do kategorii kultowych komedii. Czterech przyjaciół postanawia zorganizować wieczór kawalerski w Las Vegas. Po przebudzeniu zauważają, że w ich gronie brakuje pana młodego, a sytuację pogarsza fakt, że panowie nie pamiętają niczego z imprezy. Tak zaczyna się pełna zabawnych gagów przygoda z udziałem takich aktorów jak Bradley Cooper, Ed Helms czy Zach Galifianakis.

Duże dzieci (2010)

Jeśli lubisz filmy z Adamem Sandlerem w roli głównej, na pewno będziesz się świetnie bawić podczas oglądania „Dużych dzieci”, które dekadę temu nakręcił Dennis Dugan („Super tata”, „Jack i Hill”, „Żona na niby”). Piątka przydziałów z dzieciństwa wybiera się na weekend ze swoimi rodzinkami do domu nad jeziorem. Postanawiają wykorzystać tę okazję do pokazania swoim pociechom, jak wyglądała zabawa w ich czasach. Na uwagę zasługuje między innymi znakomita obsada – poza Adamem Sandlerem na ekranie pojawiają się takie twarze kina jak Kavin James, Chris Rock, David Spade, Rob Schneider czy Salma Hayek.

Seksmisja (1983)

Jedna z najsłynniejszych polskich komedii. Maks Paradys (Jerzy Stuhr) i Albert Starski (Olgierd Łukasiewicz) poddają się hibernacji. Gdy zostają wybudzeni w 2044 roku okazuje się, że są ostatnimi przedstawicielami płci męskiej na świecie rządzonym przez Ligę Kobiet. Kultowe dzieło Juliusz Machulskiego to znakomity sposób na poprawę humoru.

Jeszcze dalej niż Północ (2008)

Francuzi na przestrzeni lat wielokrotnie udowodnili, że potrafią robić świetne komedie. Jeśli szukasz tytułów idealnych na poprawę humoru, na Twojej liście nie powinno zabraknąć „Jeszcze dalej niż Północ”. Za kamerą stanął Dany Boon, który ma na swoim koncie takie filmy jak „Kobieta na Marsie, Mężczyzna na Wenus”, „Nic do oclenia” czy „Wyszłam za mąż, zaraz wracam”. Philippe Abrams (Kad Merad) jest naczelnikiem poczty w Salon-de-Provence, który chcąc uszczęśliwić swoją rodzinę, dopuszcza się oszustwa. Jego marzenia o uzyskaniu posady na Riwierze zostają rozwiane, gdy występek wychodzi na jaw. Za karę trafia do Bergues – miasteczka położonego na dalekiej północy, co dla typowych południowców nie jest spełnieniem pragnień. Dobrze nakręcony film z ciekawym scenariuszem działa rozbawiająco i na pewno przypadnie do gustu miłośnikom francuskiego kina. 

Narzeczony mimo woli (2009)

Teraz coś dla miłośników komedii romantycznych. „Narzeczony mimo woli” to kino, które momentami bawi, a momentami rozczula. W dodatku mamy tutaj do czynienia ze świetnym duetem aktorskim – Ryan Reynolds i Sandra Bullock. Margaret znajduje się w dramatycznej sytuacji – grozi jej deportacja, dlatego musi szybko wziąć ślub. Na „ofiarę” wybiera swojego asystenta Andrew, którego postanawia zaszantażować.

Za jakie grzechy, dobry Boże? (2014)

Claude i Marie mają problem z zaakceptowaniem mężów swoich trzech córek, które wyszły za mężczyzn o odmiennym pochodzeniu i religii. Rodzice pokładają nadzieję w swojej najmłodszej córce, która oświadcza im, że zamierza wyjść za katolika. Jednak niebawem okazuje się, że nie wszystko wygląda tak pięknie, jakby mogło się wydawać. Niesamowicie lekka francuska komedia o tolerancji i stereotypach związanych z różnorodnością kulturową i religijną. W jednego z głównych bohaterów wciela się Christian Clavier („Goście, goście”, „Asterix i Obelix kontra Cezar”, „Nic za darmo”). W 2019 roku na ekrany kin trafiła kontynuacja filmu zatytułowana „I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!”, dzięki której możesz przeżyć kolejną przygodę z udziałem Claude i Marie oraz ich córek i zięciów.

Rate this post

2 thoughts on “Jaki film na poprawę humoru?

  1. Jak dla mnie zawsze i niezmiennie „Kiedy Harry poznał Sally”i wszystkie z serii Bridget Jones. Są zabawne, kojące, jakoś tak lepiej na sercu po nich.

Dodaj komentarz

Podpis jest dobrowolny - nigdzie nie zostanie użyty lub zapisany.