home Moda Jakie Buty Do Gry W Kręgle?

Jakie Buty Do Gry W Kręgle?

Mogłoby się wydawać, że zakup butów do gry w kręgle to zbędny wydatek, skoro w każdej kręgielni za niewielką opłatą możemy wypożyczyć obuwie na czas korzystania z toru. Kręgle cieszą się coraz większą popularnością w naszym kraju, wobec czego rośnie też liczba zainteresowanych zakupem specjalistycznych butów.

Czy powinniśmy kupić buty do gry w kręgle?

Zakup butów do kręgli możemy rzeczywiście uznać za wyrzucenie pieniędzy w błoto, jeśli na kręgielniach bywamy sporadycznie. Jeżeli jednak gramy regularnie i chcemy uzyskiwać coraz lepsze wyniki, dopasowane do naszych potrzeb i oczekiwań obuwie może przynieść nam wiele satysfakcjonujących korzyści.

Kręgle dla początkujących

Kręgle to rodzaj gry w kule, w czasie której musimy strącać 9-10 sporych rozmiarów pionów, które są określane właśnie mianem kręgli. Wyróżnić można kilka odmian tej gry, między innymi kręgle parkietowe i klasyczne. Te drugie mocno rozwinęły się na terenie Europy, choć swoimi federacjami w tej kategorii pochwalić się mogą również takie kraje jak Brazylia i Australia. Na całym świecie rozpowszechniła się natomiast kategoria znana jako bowling.

Kula do kręgli ma średnicę 160-218 mm. Na każdym torze dostępne są kule w różnym rozmiarze, dlatego zawodnik bez problemu może dopasować kulę do swoich dłoni i warunków fizycznych. W kuli znajdują się dwa lub więcej otworów, w których zawodnik umieszcza palce, by dobrze chwycić kulę. Parkiet charakteryzuje się długością na poziomie 18 metrów i szerokością na poziomie jednego metra. Po obu stronach toru zlokalizowane są specjalne rowy, dzięki czemu kula, która wypadła z toru, może wrócić na swoje miejsce. Kręgle, czyli piony do zbijania, mają 38 cm i 12 cm szerokości. Każdy kręgiel waży 1,47-164 kg.

Tego rodzaju gry znane są ludzkości już od tysiącleci. Historycy uważają, że strącanie przedmiotów było rozrywką, z której korzystali między innymi starożytni Egipcjanie. W średniowieczu gra tak bardzo pochłaniała angielskich żołnierzy, że została zabroniona.

Standardowa gra składa się z dziesięciu rund, w nomenklaturze miłośników kręgli nazywanych ramkami. Podczas każdej rundy kręgle są ustawiane w normalnej konfiguracji. Podczas rundy gracz oddaje dwa rzuty. Runda kończy się w momencie skończenia się liczby rzutów lub w chwili strącenia wszystkich kręgli. Każdy strącony kręgiel oznacza jeden punkt na koncie zawodnika.

Buty do gry w kręgle – najważniejsze informacje

Choć niezaznajomionym z tematem mogłoby się wydawać, że rynek nie oferuje zbyt wielu producentów zajmujących się tworzeniem butów do gry w kręgle, rzeczywistość wygląda zgoła inaczej. Buty dla miłośników kręgli znajdziemy w asortymencie takich brandów jak Storm, Dexter, Hammer, Etonic, Flexiko, KR Strikeforce oraz Brunswick. W ramach ciekawostki możemy dodać, że przedsiębiorstwa te trudnią się nie tylko produkcją butów do gry w kręgli, ale również wytwarzaniem kul oraz innego sprzętu do tej dyscypliny sportowej. W sklepach znajdziemy modele na każdą kieszeń. Producenci starają się sprostać jak największej grupie odbiorców, dlatego uzupełniają swoje portfolia wariantami ekonomicznymi i premium. Zaawansowane modele jesteśmy w stanie dopasować idealnie do rozmiaru stopy oraz jej kształtu, a także ciężaru ciała użytkownika.

Buty udostępniane na kręgielni nie są indywidualnie dostosowane do naszych preferencji i warunków fizycznych. Z obuwia regularnie korzysta zawodników, przez co po jakimś czasie jest mocno zużyte i nie oferuje niezbędnych właściwości.

Profesjonalne buty do gry w kręgle są wykonywane w całości ze skóry. Skórzana cholewka zapewnia optymalne dopasowanie, a podeszwa ze skóry chroni przed niekontrolowanymi poślizgami na parkiecie. Buty muszą gwarantować wysoki poziom przyczepności do podłoża, jednak w bucie przeznaczonej dla nogi ślizgowej dopuszcza się podeszwę ułatwiającą poślizg. Co to oznacza? Jeden z butów jest uzupełniany innym rodzajem skóry w przedniej części podeszwy. Ktoś, kto interesuje się trochę grą w kręgle, pewnie wie, że niektórzy producenci proponują buty z wymienną białą podeszwą. Dla jednego użytkownika najlepiej sprawdzają się buty ze stałą podeszwą, bo takie rozwiązanie nie wpływa negatywnie na stabilizację konstrukcji obuwia.

Rate this post

Dodaj komentarz

Podpis jest dobrowolny - nigdzie nie zostanie użyty lub zapisany.