home Kultura, Najnowsze Jakie filmy animowane warto obejrzeć? Propozycje nie tylko dla dzieci

Jakie filmy animowane warto obejrzeć? Propozycje nie tylko dla dzieci

Filmy animowane to doskonała propozycja na wieczorny seans nie tylko dla najmłodszych miłośników kina. W tego typu produkcjach coś dla siebie mogą znaleźć również dorośli. Bawią, wzruszają i skłaniają do refleksji- sprawdź, jakie tytuły warto umieścić na swojej liście do obejrzenia.

Ekspres Polarny (2004)

Film utrzymany w świątecznej tematyce, który z powodzeniem można obejrzeć nie tylko w grudniu. Fabuła skupie się na ośmioletnim chłopcu, który wątpi w magię Świąt Bożego Narodzenia, dlatego postanawia osobiście odwiedzić Siedzibę Świętego Mikołaja. W ten sposób zostaje pasażerem Ekspresu Polarnego, który jedzie na Biegun Północny. Produkcja jest bardzo widowiskowa i pełna magii, dzięki z pewnością spodoba się nawet osobom w dorosłym życiu. W oryginalnej wersji językowej kilku postaciom głosu użyczył Tom Hanks.

Gdzie jest Nemo? (2003)

Produkcja, która zapisała się na kartach historii kinematografii jako najlepiej sprzedający się film na DVD. Niezwykle wzruszająca opowieść o relacji ojca i dziecka, w której coś pięknego odnajdą zarówno dzieci, jak i dorośli. Choć tytuł ukazał się prawie dwie dekady temu realizacja po dziś dzień robi fantastyczne wrażenie.

Iniemamocni (2004)

Film superbohaterski w wersji animowanej. Za produkcję odpowiada studio Pixar, które na przestrzeni lat stworzyło szereg znaczących dla popkultury tytułów. W 2018 roku „Iniemamocni” doczekali się sequelu. W polskiej wersji językowej można usłyszeć głosy takich aktorów jak Piotr Fronczewski, Dorota Segda, Piotr Adamczyk, Karolina Gruszka, Piotr Gąsowski, Danuta Stenka czy Stanisław Tym.

Jak wytresować smoka (2010)

Choć historii o przyjaźni stworzono wiele, „Jak wytresować smoka” to opowieść cechująca się nieprzeciętnie skonstruowaną fabułą, która przyciąga uwagę odbiorcy i pokazuje doskonale znane wszystkim sprawy w nowym świetle. Produkcja daje wiele do myślenia w kwestii zbyt łatwego ulegania pozorom. 

Kubuś i przyjaciele (2011)

Każdy film z udziałem mieszkańców Stumilowego Lasu to fantastyczna przygoda pełna zabawy i nauki dla dzieci oraz dorosłych. W produkcji zatytułowanej „Kubuś i przyjaciele” po raz kolejny można spotkać się z Puchatkiem, Tygryskiem, Królikiem i Kłapouchym, którzy tym razem porzucają swoje sprawy, aby móc najlepszemu przyjacielowi – Krzysiowi.

Kung Fu Panda (2008)

Rewelacyjna produkcja dla osób, które poszukują filmu animowanego zapewniającego solidną dawkę śmiechu. „Kung Fu Panda” to zabawna parodia filmów o sztukach walki. Przygody pandy o imieniu Po spotkały się z tak dużym zainteresowaniem, że powstały jeszcze dwie pełnometrażowe części, dwa filmy krótkometrażowe oraz serial.

Madagaskar (2005)

Fantastyczna komedia pomyłek w wersji animowanej. Jej bohaterowie to mieszkańcy nowojorskiego ZOO – lew Alex, zebra Marty, żyrafa Melman i hipopotamica Gloria. O niezwykłości produkcji świadczy fakt, że w 2008 roku na ekrany kin trafiła druga część, a w 2012 roku miała premierę trzecia odsłona serii. Zwierzęce uniwersum na przestrzeni lat można było też spotkać w filmach krótkometrażowych i serialach.

Odlot (2009)

Kolejna w niniejszym przeglądzie produkcja, za którą odpowiedzialne jest studio Pixar. „Odlot” to film animowany, który warto polecić na przykład na wspólny seans rodziców z dziećmi. Głównym ohaterem jest 70-letni Carl, który po śmierci swojej żony postanawia spełnić największe marzenie – zamienia dom w statek powietrzny i wyrusza w pełną fascynujących przygód podroż do Ameryki Południowej. Przypadkiem na „pokład” trafia ośmioletni chłopiec, dzięki czemu widz jest świadkiem zabawnych i wzruszających perypetii obojga bohaterów.

fot. https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci/kung-fu-panda-2-smieszniej-szybciej-mroczniej/3mpk8ez

Rate this post

One thought on “Jakie filmy animowane warto obejrzeć? Propozycje nie tylko dla dzieci

  1. Czy uważacie że jest sens wprowadzać do żywnosci nowy rodzaj drożdży? Niedługo ma się pojawić yarrowia lipolitica.

Dodaj komentarz

Podpis jest dobrowolny - nigdzie nie zostanie użyty lub zapisany.