home Moda Obuwie sportowe dla mężczyzn

Obuwie sportowe dla mężczyzn

Na niemal każdej siłowni nie trudno uświadczyć osoby mające na nogach obuwie, które zupełnie nie nadaje się do wykonywania w nim bardziej wymagających ćwiczeń. Szczególnym przejawem ignorancji w tej dziedzinie jest przychodzenie na trening w klapkach. Nie trudno wtedy o kontuzję, która w niektórych przypadkach może wykluczyć nas ze wszelkich ćwiczeń na długie miesiące.

Obuwie na siłownię

Jakie więc obuwie sportowe wybrać na siłownię? Przede wszystkim stabilne. Podczas treningu powinniśmy myśleć przede wszystkim o starannym przeprowadzaniu ćwiczeń, nie rozpraszając się myślami o pozycji naszej stopy w bucie.

Jeśli często pracujemy ze sztangą, podnosząc bardzo duże ciężary, to warto zainteresować się specjalnym typem obuwia, przeznaczonym wyłącznie do tego celu. Jest ono znacznie droższe od typowych butów na siłownię (zwykle wiąże się z wydatkiem co najmniej kilkuset złotych), ale daje znaczne lepsze podparcie.

Obuwie do biegania

Rozpoczynając poszukiwania obuwia do biegania, należy w pierwszej kolejności zastanowić się, na jakiego rodzaju nawierzchni planujemy przeprowadzać treningi. Jeśli mieszkamy w dużym mieście i jedyną opcję biegu na świeżym powietrzu stanowią chodniki, to z pewnością przydadzą nam się buty o dobrze przemyślanym systemie amortyzacji, który zatroszczy się o nasze kolana. Element ten ma mniejsze znaczenie w przypadku biegania wyłącznie po lesie, gdzie podłoże stanowi zwykle miękka ściółka.

Obuwie zatrzaskowe na rower

Obuwie zatrzaskowe na rower (zwane najczęściej skrótowo SPD, od jego najpopularniejszego typu) to dość specyficzny rodzaj obuwia sportowego. Z reguły nie uświadczymy go u rowerzystów okazjonalnych bądź jeżdżących wyłącznie po mieście. Stanowi ono natomiast obowiązkowy element wyposażenia kolarzy szosowych i w mniejszym stopniu – górskich. Buty SPD podczas jazdy pozostają wpięte do pedałów, zapewniając optymalne ułożenie stóp i maksymalnie efektywne wykorzystanie siły nóg rowerzysty. Często nie nadają się zbytnio do zwyczajnego chodzenia (szczególnie w odmianie szosowej) ze względu na wystające bloki i ekstremalnie sztywną podeszwę.

Rate this post

Dodaj komentarz

Podpis jest dobrowolny - nigdzie nie zostanie użyty lub zapisany.