home Piłka nożna Piłkarze Lotto Ekstraklasy zagrają nową piłką!

Piłkarze Lotto Ekstraklasy zagrają nową piłką!

WLotto Ekstraklasie doświadczaliśmy już wielu zmian, a w lutym pojawi się kolejna. Tym razem nie chodzi o zmiany w przepisach czy systemie rozgrywek, a o nową oficjalną piłkę. W ramach długofalowej współpracy z marką adidas niemiecki producent dostarczył polskiej lidze nową futbolówkę, która na boiskach zadebiutuje już 9 lutego. Telstar 18 to również oficjalna piłka MŚ 2018. Model zachwyca zarówno designem, jak i zastosowanymi technologiami, które czynią z niego najnowocześniejszy w swojej kategorii produkt na świecie.

Piłka, które cieszy i daje nadzieję

Od lutego 2017 roku piłkarze Lotto Ekstraklasy grali modelem Krasava, również z portfolio marki adidas. Trzeba przyznać, że futbolówka spisywała się bardzo dobrze, bowiem zaowocowała 807 strzelonymi golami. Łatwo zauważyć, że Telstar 18 już na starcie ma wysoko postawioną poprzeczkę. Z nowej propozycji od niemieckiego brandu Polacy cieszą się podwójnie z uwagi na fakt, że taki sam model będzie obecny na tegorocznych Mistrzostwach Świata.

Piłka zaprojektowana w wyniku inspiracji historią

Tym razem niemieccy designerzy nie szukali inspiracji zbyt daleko, bowiem nowa oficjalna piłka Lotto Ekstraklasy nawiązuje do modelu Telstar 18, który wprowadzono do użytku na Mistrzostwach Świata 1970 w Meksyku. Czarno-białe łaty nawiązują do pierwszego przedstawiciela legendarnej serii. Nie da się jednak ukryć, że produkt ma nowoczesny charakter, ponieważ znajdujące się na nim elementy przypominają piksele komputerowe. Minimalistyczną stylistykę uzupełniono napisami stworzonymi na bazie złotej czcionki.

Najnowocześniejsze futbolówka w dziejach piłki nożnej

adidas Telstar 18 już uznano najbardziej innowacyjną piłką na świecie. Taki tytuł piłka zawdzięcza szeregom nowoczesnych rozwiązań, jakie zdecydowali się zastosować projektanci z Niemiec. Ogromne zainteresowanie piłką wynika z układu NFC, który się w niej znajduje.

Rate this post

Dodaj komentarz

Podpis jest dobrowolny - nigdzie nie zostanie użyty lub zapisany.