Przed Wami drugi odcinek Popcornowej Dziesiątki, czyli przeglądu dziesięciu propozycji filmowych.
1. Sully (2016 rok)
Historia opowiadająca o Chesley’u „Sullym” Sullenbergerze, amerykańskim pilocie wojskowym i cywilnym, który w 2008 roku kierował samolotem rejsowym. Tuż po starcie maszyna zderzyła się ze stadem gęsi, co spowodowało uszkodzeniu obu silników, które w wyniku awarii przestały działać. Sully podjął skuteczną próbę awaryjnego lądowania, wodujący maszynę na rzece Hudson i ratując w ten sposób życie 150 osób. Fabuła filmu skupia się na dochodzeniu w sprawie zachowania Sullenbergera. Dla większości pilot był bohaterem, dla innych zachował się nieodpowiedzialnie. Warta uwagi kreacja aktorska Toma Hanksa.
2. Morderstwo doskonałe (1998 rok)
Filmy z Michaelem Douglasem prawie nigdy nie zawodzą. Tak jest na pewno w przypadku morderstwa doskonałego, w której popularny aktor gra zamożnego człowieka. Jego żoną jest Emily Bradford Taylor (Gwyneth Paltrow). Kobieta czuje, że jest tylko dodatkiem do swojego męża, więc całą swoją energię poświęca pracy tłumacza. Pewnego dnia poznaje młodego artystę (Viggo Morensen), z którym nawiązuje romans. Wkrótce Steven Taylor zaczyna się domyślać, że jego kobieta ma kochanka i postanowią coś z tym zrobić.
3. Operacja Argo (2012 rok)
Kolejna w dzisiejszym przeglądzie historia oparta na faktach. Film opowiada o tajnej operacji mającej na celu uratowanie sześciu Amerykanów z irańskiej niewoli. 4 listopada 1979 podczas szturmu na ambasadę Stanów Zjednoczonych w Teheranie bojownicy uprowadzili aż 52 amerykańskich zakładników. Sześciu z nich ucieka i trafia do domu ambasadora Kanady. Ryzykownego planu na przedostanie ich do kraju podejmuje się Tony Mendez (Ben Affleck), pracownik CIA.
4. Zabić Irlandczyka (2011 rok)
Propozycja dla miłośników gangsterskiego kina i filmów opartych na prawdziwych wydarzeniach. Fabuła filmu skupia się na wydarzeniach z 1976 roku, czyli między innymi do ataku bombowego, jaki miał miejsce w Cleveland. Podczas seansu obserwujemy przede wszystkim potyczki między Dannym Greenem (Ray Stevenson), tytułowym Irlandczykiem a włoską mafią. W filmie występują tacy znani aktorzy jak Christopher Walken, wcielający się w postać Shondora Birnsa oraz Val Kilmer, grający detektywa z Cleveland, który nawiązuje pewnego rodzaju współpracę z Dannym.
5. Harry Angel (1987 rok)
Film łączący w sobie elementy horroru i kryminału, co tworzy naprawdę interesującą mieszankę. Tytułowy Harry Angel (Mickey Rourke) jest pracującym na terenie Nowego Jorku prywatnym detektywem, do którego zgłasza się Louis Cyphre (Robert De Niro). Alan Parker, reżyser, wprowadza nas w tajemniczy i mroczny świat zakazanych rytuałów. W połączeniu z niebanalną obsadą otrzymujemy film, który z pewnością sprosta oczekiwaniom osób, które lubią motywy czarnej magii i obrzędów voodoo. Niemałe znaczenie w odbiorze tego filmu ma również czas, w jakim został on nakręcony. Stare metody kręcenia potęgują efekt mroczności tej produkcji.
6. Elizjum (2013 rok)
Obraz nakręcony przez Neilla Blomkampa przedstawia wizję odległej w przyszłości. W roku 2154 zaostrzył się podział na ludzi bogatych i biednych. Ci pierwsi zamieszkują sztuczną stację Elizjum, mając tam dostęp do luksusowego życia i najnowszych technologii. Drudzy zaś pozostali na zniszczonej i przeludnionej Ziemi, którą trudno już określać mianem błękitnej planety. Delacourt (Jodie Foster), pełniąca funkcję sekretarza Elizjum, dba o to, by mieszkańcy stacji mogli prowadzić luksusowy styl życia. Wielu mieszkańców Ziemi chce się dostać na Elizjum. Jednym z nich jest Max (Matt Damon), który chce się udać w niebezpieczną wyprawę, by uratować swoje życie przed chorobą, która go trapi.
7. Deadpool (2016 rok)
Jedna z najgłośniejszych w ostatnich latach adaptacji komiksowych ze stajni Marvel Comics. Wade Wilson (Ryan Reynolds), były żołnierz, po zakończonej służbie staje się najemnikiem. Poddany nielegalnemu eksperymentowi zyskuje możliwość samouzdrawiania się, jednak mocno cierpi na tym jego aparacyja, co zmusza go do korzystania z kostiumu. Od tej chwili staje się tytułowym Deadpoolem, który stanowi jedną z najmniej banalnych postaci spośród grona wszystkich superbohaterów Marvela. Żonglujący sarkastycznym poczuciem humoru Deadpool pragnie sprawiedliwości i zemsty na tych, którzy przekreślili jego szanse na normalne życie.
8. Sędzia (2014 rok)
Od razu trzeba powiedzieć, że nie jest to typowy film prawniczy. Fabuła nie skupia się na sali sądowej, choć i z nią mamy tutaj do czynienia. Hank Palmer (Robert Downey Jr.) jest cenionym prawnikiem, który wraca do rodzinnej miejscowości, gdzie dowiaduje się, że jego ojciec (Robert Duvall) jest podejrzanym w sprawie morderstwa. Syn, mimo niezbyt pozytywnych stosunków z ojcem, nie wierzy w jego winę i decyduje się odkryć prawdę.
9. Przebudzenie (2007 rok)
Ten tytuł jest propozycją idealnie wpisującą się w koncepcję Popcornowej Dziesiątki. Clay (Hayden Christensen) jest zamożnym człowiekiem, który ma życie jak z bajki, a u boku piękną narzeczoną (Jessica Alba). Jego spokój burzy dzień, w którym dowiaduje się, że dotknęła go nieuleczalna choroba serca, a ostatnią deską ratunku jest przeszczep jednego z najważniejszych organów. Clay bierze szybki ślub z Sam, a wkrótce okazuje się, że znaleziono dla niego narząd do przeszczepu. Podczas operacji jego ciało jest sparaliżowane, jednak wszystko widzi, słyszy i… czuje.
10. Kapitan Phillips (2013 rok)
Drugi w tym zestawieniu film z Tomem Hanksem w roli głównej. Tym razem słynny aktor wcielił się w postać kapitana kontenerowca Maersk Alabama, porwanego przez somalijskich piratów w 2009 roku. Tak, jeszcze jedna historia oparta na prawdziwych wydarzeniach. Film Paula Greengrassa trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej sekundy, a Tom Hanks swoją rolą potwierdza, że jest znakomitym aktorem.