home Kultura, Najnowsze, Popcornowa Dziesiątka Popcornowa Dziesiątka #8: poszukiwanie tajemniczej teczki, podróże w czasie i egzorcyzmy w Watykanie

Popcornowa Dziesiątka #8: poszukiwanie tajemniczej teczki, podróże w czasie i egzorcyzmy w Watykanie

W ósmym odcinku Popcornowej Dziesiątki spotkamy się między innymi z Benem Affleckiem, Robertem De Niro, Bradleyem Cooperem, Ashtonem Kutcherem oraz Anthonym Hopkinsem.

1. Hanckock (2008 rok)

Historia o Hancocku (Will Smith) powinna się spodobać przede wszystkim ludziom, którzy lubią historie o nieszablonowych superbohaterach. Nie ma on cech, jakimi odznaczają się wszyscy znani z kart komiksów herosi. Jest podirytowany i posługuje się sarkastycznym poczuciem humoru. Hancock zajmuje się ratowaniem ludzkiego życia, jednak zawsze robi to w bardzo popisowy sposób, przez co nierzadko naraża Los Angeles na ogromne starty. Mieszkańcy miasta wkrótce mają dość swojego superbohatera. Ratując specjalistą od public relations (Jason Bateman), Hancock w końcu przekonuje się, że nie jest do końca zgorzkniały i ma też swoją wrażliwszą połowę.

2. Zaginiona dziewczyna (2014 rok)

David Fincher już nie pierwszy raz pojawia się na łamach Popcornowej Dziesiątki. Nic w tym dziwnego, ponieważ efekty jego pracy naprawdę są godne uwagi. Jest on autorem takich filmów jak Ciekawy przypadek Benjamina Buttona, Podziemny Krąg czy Dziewczyna z tatuażem. Zaginiona dziewczyna to ekranizacja powieści autorstwa Gillian Flynn. Amy Dunne (Rosamund Pike) przepada bez śladu, a winą za jej zniknięcie wszyscy obarczają jej męża, Nicka (Ben Affleck). Mężczyzna stara się udowodnić swoją niewinność i podejmuje kroki, by rozwiązać zagadkę zniknięcia swojej żony. Może liczyć tylko na wsparcie ze strony siostry (Carrie Coon). Ben Affleck został nagrodzony Oscarem za rolę w tym filmie.

3. Van Helsing (2004 rok)

Stephen Sommers w tym obrazie nawiązuje do postaci Abrahama Van Helsinga, która po raz pierwszy zaistniała w kinowym w świecie w adaptacji powieści Drakula. Reżyser łączy ze sobą elementy horroru z cechami filmów przygodowych, w efekcie dając nam czysto rozrywkowe widowisko. Na ekranie oglądamy zmagania Van Helsinga (Hugh Jackman), który w dziewiętnastowiecznej Europie Wschodniej walczy z różnymi mrocznymi siłami, zagrażającymi niewinnym ludziom. Najważniejszym i najtrudniejszym zadaniem, jakie czeka profesora jest pokonanie Draculi i jego wampirzej świty.

4. Ronin (1998 rok)

Sam (Robert De Niro) zostaje wynajęty, by przejąć pewną tajemniczą teczkę. Zadanie to ma wykonać razem z innymi specjalistami od tego rodzaju zadań, pochodzącymi z różnych zakątków świata. Mężczyzna nie ma pojęcia, dla kogo pracuje i nie zna szczegółów swojego zlecenia. Nie wie też, jakie intencje mają jego pozostali współpracownicy oraz co znajduję się w teczce, którą mają zdobyć. Wiadomo tylko, że cała akcja nie obędzie się bez problemów i rozlewu krwi. W filmie w towarzystwie De Niro występują też Jean Reno, Sean Bean i Natascha McElhone. Tytuł nawiązuje do samurajów, którzy przysięgali do ostatniej kropli krwi bronić swoich panów. Ci, którym się to nie udawało, byli zhańbieni i pracowali jako najemnicy lub ludzie do ochrony.

5. Jestem Bogiem (2011 rok)

Czy gdyby istniał narkotyk, dzięki któremu Twój mózg mógłby wykorzystywać sto procent swoich możliwości, sięgnąłbyś po niego? Przed takim dylematem staje bohater tego filmu. Eddie Morra (Bradley Cooper) to człowiek, który ma wielkie marzenia i mały dorobek. Gdy ktoś proponuje mu zażycie specyfiku, dzięki któremu może przełamać wszelkie ograniczenia, przyjmuje go. Zyskuje maksimum skupienia, sprawności i szybkości. Ma przed sobą możliwości, o jakich przeciętni ludzie nawet nie myślą. Co jednak, gdy okaże się, że przyjęty środek ma nie tylko cudowne właściwości, ale niesie za sobą również poważne skutki uboczne?

6. Przypadek 39 (2009 rok)

Emily Jenkins (Renée Zellweger) jest zaangażowaną pracowniczką pomocy społecznej, która chce nieść pomoc innym ludziom. Pewnego dnia otrzymuje zadanie ochrony dziesięcioletniej dziewczynki (Jodelle Ferland), która jest ofiarą przemocy domowej. Rodzice twierdzą, że ich dziecko jest demonem i podejmują się próby unicestwienia jej. Gdy Sullivanowie nieskutecznie próbują spalić swoją córkę w piekarniku, trafią do zakładu dla obłąkanych. Od tej chwili Emily musi zająć się dziewczynką, która z czasem zaczyna przejawiać coraz dziwniejsze zachowania.

7. Efekt motyla (2002 rok)

Głównym bohaterem filmu jest Evan Treborn (Ashton Kutcher), dziecko po wielu trudnych przejściach, które z wiekiem udało mu się wyprzeć z pamięci. Jako ychłopiec uczęszczał na terapię do psychiatry, który prosił go o prowadzenie dziennika z zapiskami dotyczącymi codziennego życia. Evan odkrywa swój dziennik podczas pobytu w college’u i przenosi się w czasie do różnych zdarzeń ze swoich przeszłości, zanotowanych w dzienniku. Papierowy wehikuł czasu sprawia, że wracają mroczne wspomnienia z przeszłości, a Evan postanawia naprawić niektóre błędy, chcąc napisać historię z dziennika na nowo.

8. Pandorum (2009 rok)

Dwóch członków załogowego statku kosmicznego wybudza się z długiego snu nie w czasie, na który zaplanowana była ich pobudka. Długie przebywanie w stanie snu powoduje u mężczyzn zaburzenia pamięcią, które sprawiają, ze astronauci nie pamiętają najważniejszych rzeczy, takich jak ich tożsamość i cel misji. Zaczynają ze sobą współpracować, żeby dowiedzieć się, jaka jest ich misja, co wydarzyło się na statku i gdzie podziała się reszta załogi. Z każda minutą odkrywają szczegóły mrożącej krew w żyłach historii.

9. Poradnik pozytywnego myślenia (2012 rok)

Pat Solitano (Bradley Cooper), były nauczyciel, zderzył się z życiowymi problemami, w wyniku których stracił pracę i żonę, a ostatecznie trafił do szpitala psychiatrycznego, gdzie spędził osiem miesięcy. Po opuszczeniu placówki medycznej chce wrócić do normalnego życia. Na szczęście może liczyć na pomoc ze strony swoich rodziców – Patricka (Robert De Niro) oraz Dolores (Jacki Weaver). Pat bardzo chce wrócić do swojej żony i stara się udowodnić, że jego forma psychiczna jest już bez zarzutów. Myślenie Pata ulega zmianom, gdy poznaje Tiffany (Jennifer Lawrence).

10. Rytuał (2011 rok)

Dzieło Mikaela Håfströma z nieocenionym Anthonym Hopkinsem w roli głównej, inspirowane jest prawdziwymi wydarzeniami. Michael Kovak (Colin O’Donoghue) jest uczniem seminarium duchowego. Uczęszcza on do watykańskiej szkoły dla egzorcystów. Przez swój sceptyzm czyni to dość niechętnie. Jego spojrzenie na świat, wiarę i Kościół ulega zmianie, kiedy w Rzymie poznaje ojca Lucasa (Anthony Hopkins), który przedstawia mu nieco mroczniejszą stronę wiary.

Źródła zdjęć: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Rate this post

Dodaj komentarz

Podpis jest dobrowolny - nigdzie nie zostanie użyty lub zapisany.