home Lifestyle Prezent, który można wysłać pocztą

Prezent, który można wysłać pocztą

W dobie Internetu i mediów społecznościowych utrzymywanie kontaktu z osobami z drugiego końca świata wcale nie jest trudne. Bywają jednak takie sytuacje, w których nie pomoże poczta online, a jedynie ta tradycyjna. Mowa oczywiście o wszelkiego typu okazjach do wysłania prezentu drogą pocztową. Jakie prezenty możemy wysłać tym sposobem? Oto kilka propozycji, które z powodzeniem dotrą do odbiorcy, nawet jeśli ten znajduje się w bardzo odległym zakątku.

Prezenty, które spakujesz do koperty

Największym problemem przy wysyłaniu prezentów pocztą wcale nie jest płatność za przesyłkę, z którą zresztą każdy wysyłający musi się liczyć. Sporą przeszkodą może okazać się pakowanie. Najlepszym rozwiązaniem będą więc prezenty, które z powodzeniem spakujemy do koperty o większym rozmiarze.

  • książka – prezent dobry na wszystko, jednak nie dla każdego. Jeśli wiesz, że obdarowywana osoba czyta, lubi to robić, a dodatkowo znasz jej czytelniczy gust, to książka będzie fantastycznym pomysłem.
  • płyta – sprawa ma się podobnie, jak w przypadku książki. Tu również warto płytę dodatkowo owinąć folią bąbelkową, by nie została uszkodzona.
  • ramka ze zdjęciem lub album – takie prezenty są idealną opcją na podarunek dla bliskiego przyjaciela czy mamy. Wystarczy wsadzić do koperty i gotowe!
  • drobna odzież lub akcesoria – do koperty możemy też swobodnie włożyć złożony w kostkę t-shirt, koszulę czy akcesoria zimowe lub sportowe.

Co do paczki?

Sprawa komplikuje się, gdy prezent, który chcemy wysłać pocztą ma nieco większe wymiary lub jest to kilka przedmiotów. Wtedy niezbędny będzie solidny karton, do którego zmieści nam się naprawdę wiele. Co można wysłać paczką pocztową w ramach prezentu?

  • kubek lub filiżankę –  koniecznie owińmy je folią bąbelkową przed włożeniem do kartonu, w przeciwnym wypadku nie wiemy, w jakim stanie dotrą do odbiorcy.
  • perfumy – idealny pomysł na prezent, który również można wysłać pocztą, jednak warto odpowiednio zabezpieczyć flakonik.
  • ubrania, takie jak bluza sportowa czy buty –  jeśli chcemy wysłać pocztą tego typu podarunek, to konieczny będzie porządny karton.

Czego nie wysyłać w prezencie pocztą?

Nawet jeśli przesyłka ma do przebycia niedługą drogę, starajmy się unikać wysyłania jedzenia, chyba że są to produkty z dłuższą datą przydatności do spożycia. Kiepskim pomysłem jest też alkohol, który jest ciężki i trzeba by było dodatkowo go zabezpieczyć.

Jako prezent drogą pocztową możemy dziś przesłać prawie wszystko. Pamiętajmy jednak o dobrym pakowaniu, zabezpieczeniu szklanych lub porcelanowych przedmiotów czymś miękkim. Jeśli przesyłka jest bardzo cenna możesz też dodatkowo ją ubezpieczyć bezpośrednio na poczcie!

Rate this post

Dodaj komentarz

Podpis jest dobrowolny - nigdzie nie zostanie użyty lub zapisany.