home Lifestyle 9 pomysłów na wyjątkowe Mikołajki

9 pomysłów na wyjątkowe Mikołajki

Czekamy na nie cały rok, lecz gdy przyjdzie na nie czas stajemy się kapryśni. Przytłoczeni brakiem pomysłów na prezenty i nieznośnym tłokiem w galeriach handlowych decydujemy się spędzić Mikołajki w domowym zaciszu, udając, że radosny, grudniowy nastrój nas nie dotyczy. Jednak tak wcale być nie musi! 6 grudnia to idealna okazja do świętowania, szczególnie jeśli pójdziesz pod prąd i zrobisz to w sposób niestandardowy. Przedstawiamy 9 najciekawszych pomysłów na Mikołajki, które na długo zapadną ci w pamięć.

1. Weź udział w mikołajkowym biegu

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie polecili aktywnej formy spędzenia tego czasu! W końcu ruch na świeżym powietrzu jest niezastąpiony dla naszego zdrowia i kondycji fizycznej. W coraz większej ilości miast i miasteczek w kraju istnieje możliwość wzięcia udziału w zorganizowanym biegu. Bardzo często do wygrania są atrakcyjne nagrody, jednak sam fakt spotkania niezwykłych ludzi o podobnej pasji jest nagrodą samą w sobie. Na takich eventach panuje z reguły fantastyczna atmosfera, a niejednokrotnie dodatkowym plusem jest aspekt charytatywny. Pomoc innym, zdrowa dawka ruchu i spotkanie z biegaczami, czego więcej potrzeba nam do szczęścia?

9 pomysłów na wyjątkowe Mikołajki

2. Wybierz się na warsztaty

Z okazji Mikołajek w miastach organizowane są różne przedsięwzięcia, nie tylko sportowe. Zamiast więc zaszywać się w domu pod kołdrą, znajdź interesującą cię ofertę zajęć. Może zawsze marzyłeś o warsztatach zdrowego gotowania? Może chciałaś nauczyć się zdobić paznokcie albo robić bio kosmetyki? 6 grudnia to świetna okazja ku temu, by spełnić zaległe plany! Wystarczy dobrze się rozejrzeć, by zafundować sobie wyjątkowy prezent w postaci nowego doświadczenia.

3. Zażyj świątecznej atmosfery na bożonarodzeniowym jarmarku

Jeśli jesteś miłośnikiem świątecznego nastroju i chcesz się nim napawać przez jak najdłuższy czas, to nie ma lepszego miejsca do spędzenia Mikołajek od jarmarku bożonarodzeniowego. Te również organizowane są w coraz większej ilości miast. 6 grudnia dzieje się tam wiele ciekawych rzeczy, między innymi można obejrzeć oświetlenie choinki czy napić się grzanego wina w towarzystwie najbliższych. Jeśli masz ochotę, wybierz się na jarmark gdzieś dalej, na przykład do Wiednia czy Berlina.

9 pomysłów na wyjątkowe Mikołajki

4. Zorganizuj wypad na łyżwy

W kwestii aktywnych form spędzenia Mikołajek nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Może zabraknąć śniegu na sanki, ale na pewno nie zabraknie lodu! W ten dzień wiele lodowisk – krytych i pod gołym niebem otwiera swoje bramy na wszystkich, którzy uwielbiają się ślizgać. To fantastyczna zabawa dla całej rodziny i znajomych.

9 pomysłów na wyjątkowe Mikołajki

5. Zrób sobie prezent

Jeśli zrezygnowaliście w tym roku z kupowania sobie prezentów dwa razy w ciągu jednego miesiąca, to idealny moment, by zainwestować w siebie. Zdarza nam się o sobie zapominać, dlatego zwłaszcza w Mikołajki możemy specjalnie potraktować samych siebie, na przykład kupując coś, o czym dawno marzyliśmy. Nowa torebka, świetnej jakości krem albo pudełko ulubionych czekoladek to odrobina luksusu, na którą zasługuje każdy z nas.

6. Wykonaj adwentowy kalendarz

Jako dzieci uwielbialiśmy ogromne bombonierki z czekoladką na każdy dzień, jednak w dorosłym życiu zupełnie zapomnieliśmy o tradycji gorączkowego oczekiwania na święta! A szkoda, bo to wspaniały sposób na poprawienie sobie humoru każdego, grudniowego dnia. Co ciekawe, taki kalendarz możemy wykonać w domu sami i według swoich upodobań wybrać codzienną nagrodę. Może zamiast rzeczy spróbujemy umieścić w okienkach kalendarza wyjątkowe przeżycia, takie jak wypad do kina albo kąpiel z pianą?

9 pomysłów na wyjątkowe Mikołajki

7. Zaproś bliskich na przyjęcie z mikołajkowym menu

Nikt nie powiedział, że w Mikołajki trzeba wymieniać się prezentami. Zamiast tego możemy zorganizować małe spotkanie ze znajomymi, na które każdy przygotuje przekąskę w grudniowym klimacie. Mogą to być pierniczki, korzenne ciastka albo kakao z miodem. Słodko i niezobowiązująco!

9 pomysłów na wyjątkowe Mikołajki

8. Poczytaj książkę w świątecznym nastroju

Jeśli jesteś typem samotnika i najlepiej relaksujesz się w domowym zaciszu, z pewnością przypadnie ci do gustu wizja wieczoru spędzonego w towarzystwie świetnej książki. Nie byłoby jednak Mikołajków, gdyby nie roznoszący się po domu zapach cynamonu, światło świec i świąteczne, ciepłe skarpety!

9 pomysłów na wyjątkowe Mikołajki

9. Mikołajkowy maraton filmowy

Nie zapominajmy też o kulturalnej wersji Mikołajków! Możemy wybrać się na specjalne seanse do kina, które w ten dzień są oczywiście odpowiednio tańsze albo zorganizować własny wieczór filmowy z takimi klasykami, jak „Kevin sam w domu” czy „To właśnie miłość”. Będzie pozytywnie i bardzo przyjemnie.

Celebrowanie czasu powinno nam wejść w krew, jednak w ciągłym biegu zdarza nam się o tym zapomnieć. Okazje takie jak Mikołajki czy oczekiwanie na święta to idealny moment na zmianę nawyków, szczególnie w perspektywie nadchodzącego nowego roku.

Rate this post

Dodaj komentarz

Podpis jest dobrowolny - nigdzie nie zostanie użyty lub zapisany.