home Lifestyle Czego NIE kupować dziewczynie

Czego NIE kupować dziewczynie

Kupowanie prezentu dla dziewczyny jest o wiele łatwiejsze, niż obdarowywanie chłopaków. Jednak istnieją pewne rzeczy, których należy się wystrzegać, by nie popełnić prezentowego faus pax. Czego na pewno nie kupować dziewczynie?

Prezentowa gafa – jak się przed nią ustrzec?

Kwestia nietrafionych prezentów dla dziewczyn zawsze jest bardzo drażliwym tematem. Pierwszym z nich jest niedopasowanie prezentu do gustu dziewczyny. Nawet jeśli lubisz ją w ołówkowych sukienkach, nie kupuj jej takiej jeśli wiesz, że ona ich nie znosi! Świetnym prezentem jest zawsze to, czym udowadniamy dziewczynie, że dobrze ją znamy, szanujemy jej gust oraz zainteresowania. Kolejną kwestią jest kupienie rzeczy, która nie odpowiada stopniowi zażyłości pomiędzy nami a obdarowywaną osobą, na przykład bielizny, gdy dopiero zaczynamy się spotykać. Kupiłeś czekoladki, mimo że wczoraj postanowiła, że zaczyna zdrowy styl życia? A może wręcz przeciwnie – buty do biegania? Obydwa te prezenty mogą zostać źle odebrane, na przykład jako sugestia, że powinna schudnąć. Dlatego lepiej zachować neutralny grunt i kupować dziewczynie prezenty dopasowane do jej gustu, potrzeb oraz zainteresowań.

Czego nie kupować dziewczynie?

Bielizny i ubrań – są to te rzeczy, które dziewczyny uwielbiają kupować sobie same. Jeśli na dodatek nie znasz dokładnie jej rozmiaru czy gustu, to kupowanie kompletu bielizny jest naprawdę złym pomysłem! Weź też pod uwagę to, w jakich okolicznościach dziewczyna rozpakuje prezent. Przy otwieraniu podarunku nikt nie powinien przecież czuć się niezręcznie!

Bon podarunkowy – to prezent, który dla wielu dziewczyn jest równoznaczny z komunikatem „nie miałem pomysłu na prezent”. Dodatkowo fakt, że widnieje na nim kwota, jaką przeznaczyłeś na podarunek, nie jest zachęcający. Bon podarunkowy jako prezent dla dziewczyny to ostateczność! Możesz tym pokazać, że nie znasz jej za dobrze lub wcale nie starałeś się, by prezent był wyjątkowy i zaskakujący.

Sportowe akcesoria, książki o odchudzaniu, płyty z treningami, karnet na siłownię – jeśli twoja dziewczyna nie jest zapalonym sportowcem, amatorką biegania czy zdrowego żywienia, to zdecydowanie nie jest to pomysł na świetny prezent. Wręcz przeciwnie. Żadna z nas nie lubi w prezencie otrzymywać sugestii „Mogłabyś trochę schudnąć”. Dlatego nawet jeśli kierują tobą najczystsze intencje i chcesz tylko pomóc, lepiej nie idź tą drogą.

Alkohol – niewiele jest na świecie dziewczyn, którym spodobałby się prezent tego typu. Jest mało pomysłowy, bardzo oczywisty, a przede wszystkim znacznie lepiej nadaje się na podarunek dla faceta. Dlatego jeśli obdarowywana dziewczyna nie jest smakoszką wina czy likierów, to lepiej wystrzegać się alkoholu w ramach prezentu.

Po odrzuceniu wszystkich niezręcznych opcji możesz dojść do wniosku, że praktycznie każdy pomysł na prezent dla dziewczyny jest dość ryzykowny. Jednak podpowiadamy: pozostało jeszcze tyle wspaniałych wariantów! Każda dziewczyna będzie zadowolona z kwiatów, biżuterii czy prezentu w postaci ciekawego przeżycia, na przykład urodzinowej kolacji lub kina bez okazji. Ograniczeniem jest tylko twoja wyobraźnia!

Rate this post

Dodaj komentarz

Podpis jest dobrowolny - nigdzie nie zostanie użyty lub zapisany.