home Piłka nożna Jak wybrać buty piłkarskie?

Jak wybrać buty piłkarskie?

Piłka nożna to dla wielu pasja, możliwość relaksu, sposób na trening i… ważny element życia. Dla Ciebie też? Niezależnie od tego, czy zaczynasz przygodę z „nogą”, kontynuujesz ją, czy może chcesz uprawiać ten sport profesjonalnie. Inwestując w swoją pasję, zacznij od rzeczy najważniejszej – butów.

Wybór butów piłkarskich – podstawowe informacje

Jakimi kryteriami warto się kierować przy wyborze butów piłkarskich? Przede wszystkim zwróć uwagę na ich przeznaczenie. Korki nie sprawdzą się podczas gry na sali, a buty halowe nie dadzą Ci wsparcia na grząskim boisku. Określ także budżet, który możesz przeznaczyć na nową parę. W ofercie każdej ze znanych, sportowych marek, znajdziesz konkretne modele w różnych przedziałach cenowych. Wybierając spośród nich, czytaj dokładnie o zastosowanych technologiach i rozwiązaniach, sprawdzaj jakie materiały zostały użyte w ich produkcji. Zwracaj także uwagę na opinie użytkowników – pomogą Ci wybrać najkorzystniejszy model.

Buty do piłki nożnej – jakie rodzaje możesz wybrać

Przeglądając buty piłkarskie, zwróć uwagę na oznaczenia i kategorie. Pierwszy rodzaj butów, które chcemy Ci przedstawić to lanki.

To nic innego jak popularne korki do piłki nożnej, które sprawdzą się na nawierzchniach naturalnych, ale nie bardzo grząskich. Ich podeszwa ma wypustki wykonane z materiałów syntetycznych. Butów tej kategorii szukaj pod oznaczeniem Firm Ground. Modele na które warto zwrócić uwagę? Nike Phantom Venom, Umbro Velocita, czy klasyk – adidas Predator.

Uważaj jednak wybierając te buty – nie będziesz mógł grać w nich na orlikach, ponieważ ich podeszwa może zniszczyć nawierzchnię. Jeśli szukasz odpowiednich na tego typu obiektach butów, sprawdź popularne turfy, takie jak: Lotto LZG 700 x TF lub Umbro Medusa II League. Buty z oznaczeniem TF sprawdzą się także na zmrożonym lub ośnieżonym boisku.

Jeśli szukasz obuwia, które zapewni przyczepność i komfort na bardzo grząskim terenie, sprawdź wkręty. Oznaczone literami SG, sprawdzą się nawet w najtrudniejszych warunkach. Wyróżnia je podeszwa, w której możesz samodzielnie wymieniać wkręty. Tego typu buty znajdziesz w ofercie marki adidas, są to między innymi modele Copa oraz Genesis. Możesz także sprawdzić Puma Future.

Ostatnią kategorią są halówki. Wśród nich zwróć uwagę na model Nike Legend 8 Club, czy Nike Phantom. Także w ofercie marki adidas znajdziesz model Predator przeznaczony właśnie do gry na sali.

Pamiętaj o wygodzie

Gdy już dokonasz wyboru butów zgodnie z ich przeznaczeniem, nie zapomnij także o tym, by były one w pełni dopasowane do Twoich potrzeb. Zadbaj o dobór odpowiedniego rozmiaru, nie zapomnij sprawdzić czy wiązanie odpowiednio trzyma stopę. Sprawdź, czy materiał, z którego zostały wykonane jest wystarczająco przewiewny, a sam but komfortowy. Dzięki temu nic Cię nie będzie rozpraszać, a Ty będziesz mógł cieszyć się grą.

fot. dzięki uprzejmości sklepu viagra bez recepty

Rate this post

Dodaj komentarz

Podpis jest dobrowolny - nigdzie nie zostanie użyty lub zapisany.