home Lifestyle Jaki prezent dla nauczyciela?

Jaki prezent dla nauczyciela?

Obdarowywanie nauczycieli to niezwykle trudne zadanie. Są jednak takie okazje, które wymagają zakupu szczególnego prezentu dla tych, którzy nas uczą. Dzień nauczyciela, Mikołajki, dzień kobiet czy uroczyste zakończenie roku szkolnego to tylko niektóre z nich. Zastanawiasz się, co wypada kupić nauczycielowi, a czego lepiej unikać? Podpowiadamy!

Kwiaty – zawsze pewny pomysł na prezent

Najbardziej sprawdzonym pomysłem na prezent dla nauczyciela są oczywiście kwiaty. Nawet jedna róża podarowana z okazji dnia kobiet czy dnia nauczyciela wywrze odpowiednie wrażenie – będzie oznaką szacunku i uznania dla tego, kto nas uczy. Jeśli składacie się na prezent większą grupą osób, to zdecydowanie warto pomyśleć o pięknie prezentującym się bukiecie!

Czekoladki – odrobina słodkości na wyjątkową okazję

Drugim dobrym pomysłem na prezent dla nauczyciela są czekoladki i różnego typu słodkości. Efektownie wyglądające pudełko ze smakowitościami to bardzo bezpieczna i zazwyczaj trafiona opcja prezentu dla osoby, której gustu możemy do końca nie znać. Jest to też świetny sposób na prezent za niewielką kwotę.

Książka – jeden z najlepszych pomysłów na prezent dla nauczyciela

Jeśli chcesz postawić na coś bardziej wyszukanego i mniej banalnego niż kwiaty czy czekoladki, to z pewnością dobrym rozwiązaniem na prezent dla nauczyciela będzie książka. Nie tylko poloniście możesz sprezentować najnowszą powieść kryminalną! Nauczyciele to z reguły osoby oczytane, które cenią sobie rozrywkę w postaci dobrej książki. Taki prezent będzie miał większe szanse powodzenia, jeśli będziecie znali preferencje nauczyciela co do gatunków literackich!

Składacie się na prezent z całą klasą? Oto kilka dobrych pomysłów!

Wielokrotnie zdarza się, że klasa składa się na jeden duży prezent, który można podarować nauczycielowi na przykład z okazji uroczystego zakończenia roku. Taki podarunek to piękny gest uznania dla zasług uczącej nas osoby, jednak musimy dobrze podjąć decyzję co do zakupu. Jakie droższe prezenty przypadną do gustu nauczycielom?

Wieczne pióro

Nauczyciel to zdecydowanie ta osoba, która każdego dnia musi sporo pisać ręcznie. Dlatego kupno wiecznego pióra lub eleganckiego długopisu będzie naprawdę świetnym pomysłem! Zadbaj o to, by były to gadżety klasyczne, od dobrej firmy, wykonane z trwałych, pięknie prezentujących się tworzyw.

Bilety do opery/teatru

Jeśli nauczyciel, który was uczy, lubi teatr lub operę, to możecie złożyć się na bilety na spektakl dla niego i osoby towarzyszącej. Taki prezent w postaci unikalnego doświadczenia zawsze jest czymś zaskakującym i przyjemnym.

Skórzana aktówka

Ubrania to jeden z najgorszych pomysłów na prezent dla nauczyciela, który prawdopodobnie nikomu nie przyszedłby do głowy, jednak inaczej sprawa wygląda, jeśli chodzi o dodatki! Porządna, skórzana aktówka będzie fantastycznym podarunkiem od całej klasy. Nauczyciel na pewno doceni ją, gdy będzie musiał zabrać ze sobą do domu tonę papierów.

Czego lepiej nie kupować nauczycielowi?

Na czarną listę prezentów dla nauczyciela z pewnością trafić powinny wszelkiego typu kosmetyki. Jeśli wylosujesz nauczyciela w Mikołajkowej loterii, to zdecydowanie unikaj zestawów kosmetyków. Kiepskim pomysłem będą też perfumy w droższym podarku od całej klasy. Tego typu prezenty są bardzo uzależnione od indywidualnych preferencji obdarowywanej osoby i mogą być dość ryzykowne. Niezbyt dobrym rozwiązaniem będzie też oczywiście odzież.

Pomysł na prezent dla nauczyciela musi być elegancki. Przy każdej okazji sprawdzą się kwiaty i słodycze, jeśli jednak chcesz uniknąć banału, to postaw na jedną z naszych oryginalnych propozycji!

Rate this post

Dodaj komentarz

Podpis jest dobrowolny - nigdzie nie zostanie użyty lub zapisany.