home Kultura, Najnowsze, Popcornowa Dziesiątka Popcornowa Dziesiątka #11: wszczepione wspomnienia, groza w szkole tańca i pechowy ochroniarz

Popcornowa Dziesiątka #11: wszczepione wspomnienia, groza w szkole tańca i pechowy ochroniarz

Po bardzo długiej przerwie czas na reaktywację cyklu Popcornowa Dziesiątka. W jedenastej odsłonie serii czeka na Ciebie dziesięć propozycji filmowych, które możesz wykorzystać do zorganizowania ciekawego seansu w gronie znajomych. W dzisiejszym odcinku znajdziesz produkcje z takimi aktorami jak Kevin Costner, Michael Keaton, Pierce Brosnan, Kevin James czy Mark Wahlberg.

1. Calibre (2018 rok)

Dwaj przyjaciele wybierają się na szkocką prowincję, by spędzić wspólnie emocjonujący weekend na polowaniu. Jeden z nich przypadkowo zabija dziecko, co pociąga za sobą szereg negatywnych konsekwencji. Historia Vaughna (Jack Lowden) i Marcusa (Martin McCann) nie potrzebuje hollywoodzkich trików, by trzymać widza w napięciu do ostatniej sceny. „Calibre” to znakomity thriller, który oferuje wszystko, czego można byłoby się spodziewać po produkcji z tej kategorii.

2. Krzysiu, gdzie jesteś (2018 rok)

Obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów Kubusia Puchatka i jego uroczych przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Marc Forster przenosi nas do świata, w którym Krzyś (Ewan McGregor) jest już mężczyzną i gdy boryka się z problemami dorosłego życia, z pomocą przychodzą mu przyjaciele z dzieciństwa. Świetne kino familijne, pełne wzruszających momentów i zmuszające do refleksji nad życiem.

3. W starym, dobrym stylu (2017 rok)

Jeśli potrzebujesz dawki humoru na weekend, dopisz do swojej listy filmów do obejrzenia „W starym, dobrym stylu”. Produkcję wyreżyserował Zach Braff, którego można było zobaczyć między innymi w serialu „Hoży doktorzy”. Trzej emeryci postanawiają dokonać napadu na bank, przez który stracili oszczędności. Na ekranie zobaczymy takich świetnych aktorów jak Morgan Freeman, Michael Kaine i Alan Arkin.

4. Umysł przestępcy (2016 rok)

Teraz coś dla miłośników kryminalnego kina akcji. Agent CIA Bill Pope (Ryan Reynolds) ginie podczas służby. Jego przełożeni postanawiają wykorzystać możliwości nowoczesnej medycyny do wszczepienia jego wspomnień i umiejętności groźnemu skazańcowi (Kevin Costner), który otrzymuje zadanie dokończenia misji nieżyjącego agenta. W filmie występują też Tommy Lee Jones i Gary Oldman.

5. Colonia (2015 rok)

Daniel (Daniel Brühl) stara się walczyć o demokrację w Chile, przez co zostaje ujęty przez wojskowy reżim. Chcąca odzyskać go dziewczyna (Emma Watson) odkrywa tajemniczą sektę. Film oparty jest na faktach, więc może się spodobać fanom produkcji bazujących na autentycznych historiach.

6. Suspiria (2018 rok)

Sympatycy kina grozy z pewnością znają „Suspirię” nakręconą w 1977 roku przez Dario Argento. Produkcja z 2018 roku to remake klasycznego horroru. Tym razem za kamerą stanął Luca Guadagnino. Susie Bannion to amerykańska baletnica, która przyjeżdża do prestiżowej niemieckiej szkoły tańca. Niebawem odkrywa, że akademia kryje wiele mrocznych sekretów. Udane kino grozy z genialną Tildą Swinton w jednej z głównych rol.

7. McImperium (2016 rok)

Jeśli jesteś ciekaw, kto stoi za sukcesem jednej z najsłynniejszych sieci restauracji szybkiej obsługi, koniecznie obejrzyj film „McImperium”. Ray Kroc (Michael Keaton) nawiązuje współpracę z braćmi McDonald, przekształcając prowincjonalną restaurację w biznes warty miliardy dolarów. W drodze do sukcesu wykazuje się wyjątkową przedsiębiorczością i zapałem, choć jego zachowanie nie zawsze można określić jako moralne. Film nakręcił John Lee Hancock, odpowiedzialny między innymi za takie produkcje jak „Wielki Mike. The Blind Side” (2009) czy „Ratując pana Banksa” (2013), dzięki czemu wypozycjonował siebie na specjalistę od kina biograficznego.

8. November Man (2014 rok)

Jeśli lubisz kino akcji, na pewno spodoba Ci się film „November Man”, w którym w tytułową rolę wciela się Pierce Brosnan. Grany przez niego Peter Devereaux jest byłym agentem CIA, który wykonuje trudną misję. Nie przebiega ona jednak pomyślnie i bohater zmuszony jest skonfrontować się ze swoim byłem uczniem oraz swoimi przełożonymi, którzy są zamieszani w tajemniczą sprawę. Film wyreżyserował Roger Donaldson, który stworzył też takie tytuły jak „Rekrut” (2003) czy „Angielska robota” (2008).

9. Oficer Blart (2009)

Szukasz lekkiej komedii na wieczór? W tej kategorii z pewnością doskonale sprawdzi się „Oficer Blart”, który opiera się na dość prostych gagach i humorze sytuacyjnym. Paul Blart (Kevin James) to pechowiec, któremu nie udało się dostać do policji, więc próbuje swoich sił jako ochroniarz w centrum handlowym. W miejscu jego pracy dochodzi do napadu, a dzielny funkcjonariusz ochrony stawia czoła grupie przestępców i próbuje uratować zakładników, wśród których znajduje się obiekt jego westchnień – Amy (Jayma Mays).

10. Dzień patriotów (2016 rok)

Na koniec jeszcze jeden film dla fanów produkcji bazujących na faktach. Sierżant Tommy Saunders (Mark Wahlberg) pilnuje porządku podczas bostońskiego maratonu w 2013 roku. Podczas imprezy sportowej dochodzi do ataku bombowego, a policja dokłada wszelkich starań, by znaleźć sprawców. W wyniku zamachu z 15 kwietnia 2013 roku w Bostonie na ulicy Boylston Street zginęły trzy osoby, a 264 zostały ranne.

Rate this post

Dodaj komentarz

Podpis jest dobrowolny - nigdzie nie zostanie użyty lub zapisany.