home Najnowsze, Zdrowie i uroda Zdrowa dieta dla mężczyzn – co jeść aby zachować dobrą formę

Zdrowa dieta dla mężczyzn – co jeść aby zachować dobrą formę

Sezon wiosenno-letni zachęca do korzystania z pięknej pogody i spędzania czasu na świeżym powietrzu, co można efektywnie połączyć z dbaniem o zdrowie np. poprzez jazdę na rowerze, bieganie czy  korzystanie z jednej z licznie dostępnych, bezpłatnych siłowni plenerowych. Starania o poprawę kondycji i wysmuklenie sylwetki na nic się jednak nie zdadzą jeżeli nie połączysz ich z odpowiednią dietą dla mężczyzn.

Jak wybrać właściwą dietę męską i jakie są najważniejsze założenia prawidłowego odżywiania w przypadku mężczyzn? W poniższym wpisie znajdziesz zestaw informacji dotyczących diety odchudzającej dla mężczyzn.

Dieta dla mężczyzny – od jakich kwestii uzależnić jej wybór?

Czy istnieje jedna dieta dla mężczyzn, która jest na tyle uniwersalna, że będzie nie tylko smakować, ale też (co najważniejsze) faktycznie pomoże zadbać i polepszyć zdrowie mężczyzny? Znalezienie takowej byłoby raczej dość trudnym zadaniem, ponieważ jak zapewne się domyślasz każdy organizm ma inne wymagania oraz zapotrzebowania, a co za tym idzie może składać się z zupełnie innych produktów. Aby uniknąć rozczarowań warto pamiętać o jednej, prostej zasadzie: to co sprawdza się u innych, niekoniecznie musi być najlepszym wyborem dla Ciebie. Znajomy osiągnął spektakularne rezultaty na diecie keto, a inny kolega bardzo chwali sobie dietę śródziemnomorską? To jeszcze nie powód żeby decydować się na jedną ze wspomnianych diet męskich.

Poszukując nowego sposobu na prawidłowe odżywianie powinieneś przede wszystkim upewnić się czy:

  1. uwzględnia ono Twoje indywidualne zapotrzebowanie kaloryczne – każdego dnia wykonujesz ciężką pracę fizyczną, masz siedzący tryb życia, a może żyjesz w ciągłym biegu i ciężko jest Ci znaleźć chwilę na właściwie zbilansowany, odżywczy posiłek w ciągu dniu? Przy wyborze odpowiedniej diety męskiej musisz wziąć pod uwagę takie kwestie jak właśnie rodzaj Twojej pracy, poziom aktywności fizycznej, wiek oraz waga, gdyż to od tych składników zależy to jaka kaloryczność diety będzie dla Ciebie najbardziej właściwa.
  2. jest bogate w cenne i niezbędne składniki odżywcze – dieta dla mężczyzn, w porównaniu z tą dla przedstawicielek płci pięknej, obfituje w znacznie większą ilość składników mineralnych oraz witamin. Mowa tutaj chociażby o witaminie E, K, C, B1, B2, B3, B4, B6, a także magnezie, manganie oraz cynku, których większą wartość należy uwzględnić chociażby przy komponowaniu obiadu dla mężczyzny. Dostatecznie duża ilość składników odżywczych nie tylko zapewni Ci siły do działania, ale też wzmocni cały organizm, co z pewnością odczujesz już po pierwszych tygodniach stosowania wybranej diety dla mężczyzn.
  3. pomoże osiągnąć Ci wymarzony efekt – w zależności od tego czy chcesz pozbyć się kilku nadprogramowych kilogramów czy też wprost przeciwnie przybrać na masie i następnie wkroczyć na ścieżkę redukcji, powinieneś wybrać dietę odchudzającą dla mężczyzn bądź też taką, która w kontrolowany sposób pomoże Ci zdrowo zwiększyć wagę.

Zdrowie mężczyzny: tych produktów nie powinno zabraknąć w Twojej diecie

Jak dotąd dobrą formę podziwiałeś tylko u innych mężczyzn i niejako z zazdrością patrzyłeś na ich osiągnięcia? Lada moment możesz dołączyć do ich grona! Wystarczy, że regularną aktywność fizyczną połączysz z dietą, z którą dbanie o zdrowie będzie czystą przyjemnością.

W diecie odchudzającej dla mężczyzn nie powinno zabraknąć:

  • chudego mięsa (mowa tutaj przede wszystkim o indyku, kurczaku, wołowinie oraz cielęcinie), które zapewnia pełnowartościowe białko;
  • ryb i owoców morza będących jednym z najlepszych źródeł kwasów omega-3, które są niezwykle cenne dla zdrowia mężczyzny;
  • chudego nabiału (np. w postaci jogurtu naturalnego, kefiru, mleka, skyru czy maślanki), gdyż to właśnie on buduje mięśnie wapnia i białka;
  • świeżych warzyw i owoców dostarczających organizmowi dużą dawkę cennych witamin i minerałów;  
  • zdrowych tłuszczów pochodzenia roślinnego w formie oliwy z oliwek, oleju rzepakowego, oleju lnianego, awokado, orzechów, pestek dyni;
  • pełnoziarnistych produktów zbożowych, które mogą stanowić źródło błonnika oraz innych równie potrzebnych składników odżywczych i minerałów;

Taki zestaw należy oczywiście uzupełnić o niemniej istotne, właściwe nawodnienie, które w głównej mierze powinno opierać się na niegazowanej wodzie mineralnej uzupełnianej o herbaty ziołowe/owocowe, czarną kawę, koktajle czy zupy.

Zdrowa dieta dla mężczyzn - co jeść aby zachować dobrą formę - zdrowa sałatka

Marzy Ci się dobra forma? Uważaj na te składniki dań!

O jakich składnikach dotychczasowego sposobu odżywiania się powinni jak najszybciej zapomnieć mężczyźni, którzy w tym sezonie chcą rozpocząć walkę o lepsze zdrowie?

Na liście zakazanych produktów na diecie dla mężczyzn bez wątpienia znajdują się chociażby produkty wysoko przetworzone, a więc dania typu fast-food i przekąski czy też całe dania wzbogacone o dodatek sztucznych dodatków zapachowych i smakowych, a także słodycze, słone przekąski oraz słodzone napoje, które są pełne cukrów prostych niesprzyjających utrzymaniu prawidłowej wagi. Oprócz tego warto też zrezygnować z regularnego spożywania ciast, ciasteczek oraz pieczywa wypiekanego z białej mąki, nadmiernych ilości tłuszczów zwierzęcych, jak i również alkoholu i innych używek o zgubnym działaniu na zdrowie i samopoczucie.

Rate this post

Dodaj komentarz

Podpis jest dobrowolny - nigdzie nie zostanie użyty lub zapisany.